Pieniny to rewelacyjne miejsce na odpoczynek. Znajdziesz tu multum atrakcji i odpoczniesz od miejskiego gwaru

Nad Dunajcem nie brak miejsc ciekawych pod kątem kulturowym, a z cennymi zabytkami można się tu spotkać prawie na każdym kroku. W dolinie tej wielkiej rzeki największą uwagę przyciąga jednakże natura.

Wspaniałe Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, obejmujący swym obszarem najbardziej rewelacyjne obszary tego pasma górskiego. Utworzony w 1955 roku, zalicza się do najchętniej odwiedzanych przez turystów parków narodowych w Polsce. Na czym polega jego wyjątkowość? Pieniny to wspaniałe góry które zachwycają urozmaiconym krajobrazem. Piękne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy a także największa rewelacja – przełom Dunajca – to najbardziej charakterystyczne cechy tego obszaru.

Przekonaj się, że taka wskazówka z serwisu nie umknie Twojej uwadze, ponieważ opisuje konkretnie taką problematykę, jak post, który dokładnie w teraz czytasz.

Turystyka >>> kije black diamond w Pieninach rozwija się bardzo dobrze od wielu lat, a spływy Dunajcem oraz liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swym pięknem oraz atrakcyjnością. Turystyka jest bardzo rozwinięta, sporo jest tu hoteli, jak domki Pieniny (przeglądaj).

las

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Pieniński Park Narodowy jest wspaniałym miejscem dla miłośników niezwykłych roślin. Na pobliskich łąkach jesteśmy w stanie ujrzeć wiele rzadkich gatunków kwiatów, nie brak także cudownych lasów. Największym uznaniem cieszą się tu jednakowoż murawy naskalne czy rzadkie gatunki roślin wysokogórskich. Barwne motyle i owady to kolejna atrakcja przyrodnicza w tej części naszego kraju.

Pieniny i tereny wokół tutejszego parku narodowego są również znane ze wspaniałej kultury i cennych zabytków. To dzięki nim od lat rozwija się tu turystyka, a przybywający tu goście na brak atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego terenu są dwa zamki: w Czorsztynie i Niedzicy. Najlepszym miejscem do rekreacji i wypoczynku jest utworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad jakiego brzegami powstał niezwykły skansen. To Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille i pensjonaty z okolicy.

Do dziś służą one przyjeżdżającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je tutaj). Nie brakuje tu również wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki czemu Pieniny stały się miejscem atrakcyjnym nie tylko dla piechurów, lecz także dla miłośników sportów wodnych. Istotnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, znane z flisaków oraz popularnych spływów Dunajcem. Warto też zwiedzić tak ważne dla regionu miasta, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tej ostatniej miejscowości warto zostać na dłużej, turystyka jest tu na bardzo wysokim poziomie, najlepiej wynająć Szczawnica domki letniskowe.