Jak dbać o swoje sierściuchy, aby nie stanowiły one żadnego zagrożenia dla dobrego samopoczucia mieszkańców domu

Choć przywykło się twierdzić, że koty lubią chodzić własnymi ścieżkami, a nawet, że bywają fałszywe oraz nieprzewidywalne, to są pupilami niezwykle często hodowanymi i to nawet przez panie mieszkające w wieżowcach w dużych miastach. Rzecz oczywista o wiele lepszym miejscem dla naszych pupili są gospodarstwa położone na terenie wsi, bo tu mają wspaniałe warunki do egzystencji. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze muszą być obżarci i czyści.

polecany sklep

Autor: Jennifer
Źródło: http://www.flickr.com
Futrzaki nie bywają mile widzianymi mieszkańcami w domu, kiedy pani domu jest w ciąży. Te zwierzętami są roznosicielami niebezpiecznej dla płodu dolegliwości, która w przyszłości jest w stanie stać się przyczyną niepełnosprawności niemowlęcia. Aby uniknąć tego typu zagrożeń, warto bezwzględnie przestrzegać norm czystości, a szczególnie pilnować, by Filemon nie zaglądał do reklamówki z zakupami i nie jadł z półmisków domowników.

O tym, że koty są roznosicielami poważnych przypadłości chyba nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy bardzo dobrze wiedzą, że kocury, podobnie jak wilczury, mogą mieć pchły. Bezdomne koty zapewne do końca swojego kociego życia będą nosić na grzbiecie tych mało potrzebnych mieszkańców. Z kolei te futrzaki, które są własnością pań najmujących lokale mieszkalne w miastach, mają pieskie życie. Takie właścicielki kupią preparaty na pchły dla kota i w ten oto prosty sposób oczyszczą sierść swojego pupila – .

Kot

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele więcej powinności przy pielęgnowaniu pupila mają właściciele kociaków o długiej sierści. O tak wspaniałe futro trzeba codziennie dbać. Oczywiście mruczka nie kąpie się w wodzie – warto jednakże je od czasu do czasu solidnie go wyczesać, a w razie potrzeby zastosować również preparaty na pchły dla kota. Czynności higienicznych wcale nie musimy wykonywać w domowym zaciszu. Obecnie powstało na rynku mnóstwo salonów piękności dla naszych czworonożnych przyjaciół.

W tego typu miejscach mogą one liczyć na perfekcyjnie wykonane zabiegi. Pracownicy bywają właściwie przeszkoleni, a ich umiejętności nie pozostawiają zazwyczaj nic do życzenia. Kto nie może regularnie fundować swojemu kotu takiego komfortu, być może uda się do salonu na przykład raz albo dwa razy do roku. Taka wizyta może także łączyć się z specjalistycznymi radami udzielanymi przez pracownice salonu. A od czasu do czasu warto też przekroczyć próg gabinetu weterynaryjnego, aby zweryfikować stan zdrowia naszego zwierzaka.