Jedź na Wschód!

Większość mieszkańców naszego kraju na wakacje jedzie w zachodnie albo południowe regiony kontynentu. Niełatwo pojąć, czemu taką znikomą wybieralnością odznaczają się takie kierunki jak Litwa. Państwa za wschodnią granicą mają do zaoferowania masę niezapomnianych atrakcji.

Najprościej pojechać na Ukrainę. Koniecznym miejscem dla każdego Polaka jest urokliwy Lwów, stare miasto, które jeszcze przed Drugą Wojną Światową należało do Polski i było jednym z bardziej znaczących serc życia kulturalnego. Przed początkiem zawodów piłkarskich w zeszłym roku Lwów został mocno wyremontowany, więc dzisiaj prezentuje się świetnie. Kolejnym miejscem, które należy odwiedzić, jest miasto stołeczne – Kijów. To okazała metropolia, leżąca nad pięknym Dnieprem. W Kijowie główną atrakcją jest długi deptak, który ciągnie się do Majdanu Niezależności, miejsca, na którym w zeszłym dziesięcioleciu miały miejsce sławetne protesty ludności ukraińskiej.

wycieczka do Moskwy

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com

W Rosji koniecznością do wizytowania są dwie metropolie – Moskwa oraz Petersburg. Nie mamy tu tyle miejsca, by dogłębnie wymienić wszelkie warte uwagi miejsca w tych metropoliach, więc nakłaniamy do sięgnięcia po przewodnik, w którym są one skrupulatnie spisane.To, o czym nie wolno zapominać, gdy organizujesz podróż do kraju Puszkina, to rzecz jasna legalizacja pracy do Rosji .

Zerknij na opublikowany (https://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Burgas/hotel/PARK_HOTEL_CONTINENTAL/12614/40-4767-24FF.html) artykuł, a z pewnością niesamowicie Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące tego zagadnienia.

Musisz je zdobyć na wiele dni przed podróżą. Wszelkie potrzebne informacje są na stronach internetowych rosyjskich konsulatów i polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wizy na Białoruś również są obowiązkowe i zdobyć je jest niełatwo, ponieważ kraj ten cechuje się autorytarnym ustrojem (szczegóły na ten temat: ). Optymistyczną wiadomością jest to, że jadąc na Ukrainę nie trzeba załatwiać dokumentów – potrzebny jest wyłącznie ważny paszport.

Oferty wycieczek do Królewca najszybciej jest znaleźć w gdańskich biurach podróży. Obowiązującą ofertę takich firm sprawdzisz, gdy do Google wstawisz sformułowanie „biuro podróży Gdańsk”.