Jak udekorować bar?

Posiadanie lokalu gastronomicznego wymaga od jego właściciela dużego nakładu finansowego, jak również poświęcenia dużej ilości czasu. Przed otworzeniem takiego lokalu powinno się dokładnie przemyśleć w pierwszej kolejności to, jaki ma być jego styl. Właściciele myślą więc nad rodzajem serwowanej kuchni, sporządzają przykładowe karty menu. Prawie tak samo znaczący jak proponowane menu jest wybór charakteru i stylu lokalu.

Dekoracje kuchenne

Autor: Danny Bollinger
Źródło: http://www.flickr.com

Styl ten musi bezpośrednio łączyć się z najważniejszymi założeniami lokalu. Przykładowo jeżeli w lokalu są oferowane dania z kuchni chińskiej, najlepiej jest, jeżeli wystrój restauracji będzie nawiązywał do kultury tego kraju. Oczywiście niewielkie bary o niewielkim budżecie w większości przypadków nie posiadają bardzo rozbudowanego wystroju. Są to jednak punkty, gdzie przychodzi się zjeść coś „na szybko”, a co najważniejsze w niskich cenach. Z tego powodu wszelkiego rodzaju bary mleczne i jadłodajnie najczęściej charakteryzują się wyposażeniem spełniającym tylko rolę praktyczną.

Ozdabianie ścian

Dekoracje do kuchni i baru

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważnym elementem każdego pomieszczenia są właściwie utrzymane i ozdobione ściany. W restauracji pełnią one funkcję szczególną.

Nie ociągaj się – jeżeli zaciekawił Cię nasz artykuł, to nakłaniamy Cię do wejścia do wpisu autora (http://www.goldwasser.pl/), żeby przeczytać kolejne niezwykłe informacje.

Najlepiej jest, gdy są ozdobione w sposób nietypowy i przykuwający wzrok. Przede wszystkim jednak nie można zapominać o podstawowej zasadzie – ściany, a także wszystkie inne elementy pomieszczenia powinny być czyste i schludne. W innym razie stanowić będą skuteczny element odstraszający klientów. Dobrym pomysłem na udekorowanie ścian jest zawieszenie na nich prac plastycznych lub fotografii pasujących do reszty wyposażenia. Oryginalne czarno-białe fototapety (sprawdź propozycję fototapet kuchennych) będą skutecznie przyciągać uwagę gości.

Stoły

Z pewnością najbardziej istotne w każdym lokalu są stoliki dla gości. Tam bowiem klienci spędzają czas, jedząc i rozmawiając. Znaczące jest więc, by stoliki spełniały dobrze swoje zadania, jak również były schludne i pasowały do wystroju. Powinno się pamiętać, by zagwarantować gościom możliwie jak najbardziej komfortowe miejsca do spędzania czasu. Wygodę gości powinno się za każdym razem stawiać na pierwszym miejscu. Na stoliku powinny się znajdować wyłącznie konieczne elementy. Nie powinno zabraknąć takich akcesoriów jak na przykład papierowe serwetki. Dobrym zwyczajem jest również stawianie flakonu ze świeżymi kwiatami.

Źródło: