Pieniny – jeden z bardziej interesujących rejonów krajoznawczych Polski

Pieniny to pasmo górzyste, jakie znajduje się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, a od północy z Beskidem Sądeckim i Gorcami. Na wschodzie rejon ten graniczy z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są regionem z bogatą fauną oraz florą, szata roślina w tym regionie jest bardzo zróżnicowana zaś oddziałuje na to między innymi klimat, podłoże wapienne, sąsiedztwo z Tatrami bądź morfologia.

popularny portal

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
W Pieninach zdołamy zaobserwować również (link do strony) niesłychanie duże bogactwo fauny. Przebywa tam niemało gatunków zwierząt, takich jak sarny, jelenie, żbiki, ptaki drapieżne, dodatkowo też liczne gatunki płazów oraz zwierząt wodnych. Osoby, jakie cenią sobie malownicze widoki i fascynującą faunę z pewnością ochoczo wybiorą się na wyprawę w te rejony.

Turystyka w Pieninach również jest niesamowicie rozwinięta, w związku z tym wybierając się w Pieniny bezsprzecznie nudzić się nie będziesz. Jest to drugie najchętniej odwiedzane miejsce w Polsce (zaraz po Tatrach). O atrakcyjności tego rejonu świadczą nie wyłącznie różne atuty przyrodnicze, ale również rozlegle rozwijana infrastruktura turystyczna a także baza noclegowa. Jeśli interesują cię noclegowe oferty w Pieninach to zapewne w rychły sposób odszukasz wiele interesujących miejsc noclegowych, przykładowo w hostelach, domkach czy pensjonatach oraz schroniskach krajoznawczych. Jeśli szczególnie interesuje Cię schronienie w schronisku to polecamy takie miejsca, jak na przykład schronisko W Krościenisku lub schronisko PTTK „Trzy Korony”. Pożądane byłoby również (sprawdź stronę) zobaczyć które miejsca noclegowe mają do zaoferowania hotele oraz pensjonaty, ponieważ również tych nie brak w ładnych, malowniczych Pieninach. Rzecz jasna żeby wyjazd w Pieniny był całkowicie udany pożądane byłoby przedtem odkryć i zająć nocleg, bo w tak obleganym rejonie krajoznawczym rezerwacja noclegu na ostatnią chwilę zdoła być nieco kłopotliwa. Warto więc oszczędzić sobie kłopotów i zająć się tym pierwej.