Mała firma a sieć komputerowa

Nie ma znaczenia czy nasza firma jest bardzo mała, czy średnia należy zwrócić uwagę na działanie sieci komputerowej. Nawet jeżeli nie chcemy tworzyć firmowej sieci, a jedynie zrobić stronę internetową, warto rozejrzeć się w ofercie i nabyć serwer.

Komputeryzacja firmy

Autor: Tim Peacock
Źródło: http://www.flickr.com

Na który serwer się zdecydować?

Wiele największych korporacji informatycznych sprzedaje serwery. Nie ma co przerażać się markami, tak naprawdę ogromni gracze mają w ofercie nie tylko skomplikowane i bardzo kosztowne rozwiązania, lecz także inne, na które i niewielką firmę stać.

Warto dowiedzieć się na przykład jakie serwery HP są w ofercie. To firma, która gwarantuje nam wysoką jakość, niezależnie od tego jak duży serwer chcielibyśmy nabyć. Warto wiedzieć, że jakiś czas wstecz firma HP kupiła 3Com – firmę, która wyspecjalizowała się w wytwarzaniu części elektronicznych wykorzystywanych do budowy sieci komputerowych. Gdy więc chcemy zbudować sieć w swojej firmie, możemy poszukać kompleksowego rozwiązania od HP.

Technologie

Autor: Cindy Sue Causey
Źródło: http://www.flickr.com

Gigant dla małych firm

Kolejnym wielkim graczem, który też wyszedł z propozycją do małych firm jest IBM. Ta firma stawia na indywidualne rozwiązania, dobrze wie, że w niewielkich firmach infrastruktura IT często się zmienia, rozbudowuje. Serwery IBM są tak konstruowane, by wspomniana elastyczność nie stanowiła problemu i by wspomagać rozwój każdego także małego przedsiębiorstwa.

Zatrudnij specjalistę od sieci

Kiedy prowadzimy tego rodzaju, małą firmę i sami nie orientujemy się w zagadnieniach IT, dobrze jest zatrudnić specjalistę do spraw zarządzania sieciami komputerowymi. To stosunkowo duża inwestycja, lecz z pewnością warta rozważenia. Właściwie zbudowana i odpowiednio zarządzania sieć, opierająca się na dobrym sprzęcie może przyczynić się do optymalizacji wielu procesów w firmie, a tym samym do jej rozbudowy.

To nie końcówka ciekawych wpisów. Czujesz chęć na następne? W takim razie przypinam tu mój odsyłacz (https://www.gohero.pl/kamera-dji-osmo-pocket-2) do swojej witryny. Czytaj bez limitów.

Dobrze jest wybierać serwery dobrych firm, bo w przypadku jakichkolwiek kłopotów mamy zagwarantowane wsparcie, serwis i wiele dodatkowych usług.

Jeżeli automatyzujesz działania w firmie odkryj jak działa: system do fakturowania na