Dla ludzi uwielbiających naturę polską

O tym, że niekiedy powinno się odpocząć i oderwać się od powszedniego trudu, nie trzeba nikogo przekonywać. Czasem wystarczy wyjazd na weekend, aby odprężyć się i nabrać energii do wytężonej pracy. Większość Polaków wyjeżdża na wczasy na Mazury, bądź nad morze. Są również wielbiciele górskich wędrówek, natomiast zachwycających i wciąż nieodkrytych zakątków własnego kraju jest więcej i należałoby odwiedzać nowe, atrakcyjne i równie ładne lokalizacje.

Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Baza turystyczna w Polsce jest coraz lepsza i coraz więcej posiadaczy pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych zamieszcza własne propozycje w Internecie. Serwisy zadedykowane relaksowi w Polsce dostarczą nam każdych przydatnych informacji. Wystarczy jedynie wybrać miejsce, jakie pragnęlibyśmy odwiedzać. Dla osób uwielbiających przyrodę, wspaniałą przygodą może okazać się odwiedzenie dziesiątek wysepek w sąsiedztwie Świnoujścia. Pełno tam tras i to nie tylko pieszych, ale również rowerowych i kajakowych. To autentyczny raj nie tylko dla pasjonatów autentycznej natury, ale też fotografików.

Wyjazd na urlop, lub wypad weekendowy, jest możliwość także zaplanować do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to jeden z najbardziej romantycznych rejonów w naszym kraju, urzekający turystów cudownymi pejzażami i rozmaitością atrakcji. Entuzjaści spacerów będą zafascynowani Doliną Prądnika, jaka znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym, z kolei poszukiwacze przeszłości winni odwiedzić renesansowy gród w Pieskowej Skale.

Aktualnie znajduje się tu muzeum, które wolno zwiedzać praktycznie przez cały rok. Własne miejsce wyszukają entuzjaści wspinaczek. Białe ostańce są wręcz wymarzone dla mniej profesjonalnych ludzi, choć i biegli wspinacze testują w tym miejscu swoje umiejętności. Do wspinaczki dostosowano nie tylko pojedyncze skały, ale również całe pasma.

nad polskim jeziorem

Autor: Joeri Mages
Źródło: http://www.flickr.com

Wielokrotnie w jednym miejscu można wyszukać wiele szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. Osoby, które wolą wyprawy rowerowe, mogą zdecydować się na eskapadę jedną z najsłynniejszych tras krajoznawczych w Polsce, Szlaku Orlich Gniazd. W zależności od upodobań, każdy może wyjechać w takie miejsce, które je olśni.