Jak wyglądają wakacje w Sri Lance?

Zdarza się czasami tak, iż nudzi się zwiedzanie Polski. Warto zatem zmienić wędrowniczy obszar i wyjechać na przykład na egzotyczne wczasy. Tylko w jakie miejsce pojechać, by spędzić miło czas, zrelaksować się i zobaczyć kilka rewelacyjnych miejsc? Wczasy w Sri Lance na pewno zapewnią wszelkie ciekawe urozmaicenia wolnego czasu. Na pewno powinno się odwiedzić Sri Lankę ze względu jej osobliwy styl. Sri Lanka jest przecież cudownym punktem w Indiach. Wygląda jak bez żadnych problemów, wesoła, z wielkimi planami na przyszłość.

egzotyka

Źródło: http://www.eccotravel.eu
Odwiedzając Sri Lance trzeba zobaczyć sporo interesujących i istotnych miejsc, które mają olbrzymie znaczenie niekoniecznie lokalnie, ale także na przykład dla buddystów. Bardzo ważnym punktem jest jedna z najważniejszych budowli buddyjskich, nazywana jest mianem Świątynia Zęba Buddy. Z krajobrazów najmocniej oczarowują bezkresne I przepiękne przestrzenie zapełnione herbacianymi drzewkami. Egzotyczne wczasy mogą być oderwaniem od rzeczywistości.

Do wyjątkowych atrakcji powinno się zaliczyć płaskowyż Sigirija, który ma wysokość 200 metrów nad krainę, a na samym płaskowyżu powinno się zobaczyć ruiny zamku, który mimo wszystko nadal urzeka urokiem oraz kunsztem. Kolejnym bardzo ważnym do obejrzenia miejscem jest Dambula. Da się w niej obejrzeć rewelacyjny zespół buddyjskich budynków świątynnych. Konieczna do odwiedzenia jest też Anuradhapura, czyli najważniejsze miasto na Sri Lance. W tej miejscowości Jest dość dużo wyjątkowych miejsc, między innymi niezwykle wysoka stupa

wakacja na Sri Lance

Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com

oraz najstarsze drzewo na całym świecie.

Sri Lanka to także wyjątkowe miejsce pod względem zwierząt. Tam małpy mieszkają całkiem obok człowieka, a przez okno samochodu da się zobaczyć indyjskie słonie albo warany w ich całkowicie prawdziwym środowisku. Dzieje się tak dlatego, iż ludzie na Sri Lance nie wtrącają się za bardziej w naturę. Natura jest zatem w każdym miejscu w Sri Lance, nawet na obszarze kompleksu hotelowego można zobaczyć – strona – jakiś niecodzienny gatunek roślinności i zwierzęcia. Jak turysta powinno się jednak dopasować do norm panujących na Sri Lance. Nie jest to jeszcze urlopowa mekka, a wyspa, która w dalszym ciągu jest autentyczna. I oby tak było i się nie zmieniło.