Dla wszystkich którzy nie lubią czytać

Czasami dzieje się tak, że ktoś nie ma czasu czytać książek, albo nie uwielbia tego zrobić, gdyż w czasie tej czynności niesamowicie szybko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go również głowa. Na szczęście możemy posłuchać jak ktoś inny nam czyta, tak identycznie jak możemy miast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy jednocześnie się z nią poznać.

Słuchowisko wcale nie wyszło z mody

Dawniej, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie była ona tak mocno rozpowszechniona, bardzo popularne było w radiu tak zwane słuchowiska. A więc opowiadanie, trenerami (zobacz zweryfikuj te opinie) krótkie scenki czytane przez aktorów, lub pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła samodzielnie stworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Dziś może takie odczyty nie są aż tak modne jak dawniej, ponieważ posiadamy telewizję i kino, mimo wszystko w tych starszych rozgłośniach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, od czasu do czasu mamy szansę się spotkać z ich tworzeniem, a co się z tym łączy trzeba ich wysłuchać, ponieważ rzeczywiście niesamowicie potrafią rozbudzić wyobraźnię do działania i sprawić, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Bardzo modne są obecnie audiobooki

audiobook lub słuchowisko w hifi

Autor: Alan Klim
Źródło: http://www.flickr.com

Sporą popularnością dziś cieszą się audiobooki a więc płyty, lubtrenerów (zobacz sprawdź więcej) plik, w którym ktoś czyta nam książkę, albo od czasu do czasu nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest fantastyczne dla tych, którzy nie posiadają chwili na to, żeby siąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tu możemy włączyć płytę jeżeli pragniemy, czy to w samochodzie, czy podczas sprzątania mieszkania, i słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na zapoznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, kiedy potrafimy być właściwie zdyscyplinowani i naprawdę potrafimy się wgłębić w to co słyszymy i nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku innym sprawom, bo wtenczas może się okazać, że ominiemy dużą część książki.

To pozwala nam być ze wszystkim na bieżąco

Kiedy bardzo pragniemy poznać fabułę jakiejś książki, a nie mamy szansy jej przeczytania, to z pewnością takie jej wysłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak samo jak puszczanie czytanych książek dzieciom, pomoże nam rozwinąć ich wyobraźnię oraz wyćwiczyć w nich cechę dokładnego słuchania.