Domeny na wagę złota

W dzisiejszych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje w ogóle. Nic więc dziwnego, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, podejmowanych przez biznesmenów, jest uruchomienie profesjonalnej strony www danej marki. Tutaj kluczem jest dobór właściwej domeny, to znaczy adresu url, z którym odtąd będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć realny wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak trafnie dobrać domenę

Zasadniczo są dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa wyszukiwana, która polega na zawarciu w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danej firmy. Tutaj trzeba się zastanowić, co mogą wyszukiwać osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy liczbę odwiedzających naszą stronę, nie będzie w pełni promować samą markę.

W związku z tym powstał drugi typ domen internetowych, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie powiązany z marką firmy. Jest to zdecydowanie dobre wyjście, kiedy tego typu branża jest lub była bardzo popularna, wówczas znalezienie taniej domeny wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją sobie przypomnieć, co zwiększa szanse na to, że znajdą ją w przyszłości.

Sprawdź również inne archiwum artykułów podnoszących prezentowany temat – nie obawiaj się – wejście za darmo (https://merservice.pl/merchandising-w-internecie/), zatem wejdź na ten odnośnik!

A zatem nazwa domeny powinna być jak najbardziej krótka i łatwo kojarzona. W efekcie istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy w broszurze, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Istotne jest też, aby w domenie unikać cyfr i stawiania obok siebie podobnych liter.

Licytacje domen

Czasem najlepsza domena dla danej firmy jest już wykupiona.

Kiedy uznasz, że zawarte w tym tekście informacje są warte uwagi, zobacz dodatkowo szczegóły w linku obozy konne. Znajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Ale to nic straconego. Powstają bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej upragnionych adresów stron internetowych. W takim miejscu można się szybko domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.