Znaczenie systemów lojalnościowych i programów motywacyjnych w biznesie

Powodzenie każdej firmy oparte jest na świetnych relacjach z klientami. Nawet małe i dopiero raczkujące przedsiębiorstwo, które nie wydaje tysięcy na spektakularną kampanię reklamową, może doskonale prosperować.

Zakupy, wózek zakupowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Współczesny rynek bywa dla przedsiębiorców bardzo okrutny. Ludzie, w obawie przed panującym kryzysem, oszczędzają na czym tylko się da. Każda wydana złotówka jest szczegółowo przemyślana. Dlatego czasami trudno jest nakłonić konsumentów do zakupu naszych wyrobów. Ale to nie znaczy, że jest to całkiem nierealne.

Nowoczesny biznes w dużej mierze opiera się na marketingu relacji. Jest to teraz niezwykle popularny trend, który, jak sama nazwa wskazuje, koncentruje się na podtrzymywaniu więzi z klientami. Nie chodzi bowiem tylko o to, aby zdobyć odbiorców dla naszego produktu. Następie należy ich mądrze przy sobie zatrzymać.Dlatego mnóstwo przedsiębiorstw wykorzystuje programy motywacyjne.

Publikowany tekst jest nieprawdopodobnie intrygujący, nieprawdaż? Jeżeli też Twoje zdanie jest zbliżone, to zapewne pomocne źródła (http://www.sitodruk-maszyny.com/synchroprint_e_type.html) okażą się dla Ciebie potrzebne.

Na pewno każdy z nas posiada w portfelu sporą ilość plastikowych kart stałego klienta. Jest to zdecydowany ukłon w naszą stronę. Otrzymując ją, czujemy się ważni. Oto będziemy członkami ekskluzywnego klubu. Dyrektorzy sklepów nie tylko potrafią nas docenić, ale także nagradzają naszą lojalność. Jedynie właściciele tego typu kart mogą brać udział w różnych interesujących akcjach promocyjnych.

Takie programy motywacyjne (czytaj to: ) mogą pomóc nam zatrzymać klienta, który doskonale wie, że dowolny zakup będzie w konkretny sposób nagradzany. Kiedy zbierze dostateczną liczbę punktów, może wymienić je na fajną nagrodę albo większy rabat. Słowa takie jak „promocja” potrafią działać na klientów jak magnez. Ale jeszcze istotniejsze jest jego poczucie konsumenckiej wartości, które będzie wspaniale połechtane, gdy włączymy go do ekskluzywnego grona naszych najlepszych klientów. Dzięki takiej karcie będzie czuł się zauważony. Wyrobienie karty połączone jest najczęściej z uzupełnieniem ankiety personalnej. Dzięki temu wie, że w tej firmie liczą się z jego opinią i nie będzie traktowany tylko jako kolejna dana w statystykach wejść. Trzeba pamiętać, że współczesny klient jest bardzo wybredny i potrzebuje właściwego podejścia.