Jak skutecznie przejrzeć swojego partnera biznesowego?

Wyłącznie naiwniak sądzi, że ludzie są zasadniczo uczciwi – zwłaszcza w biznesie uczciwość nie jest czymś powszechnym. W sumie mogę to zrozumieć, w końcu w rachubę wchodzą znaczące pieniądze. Osobiście staram się być uczciwy, lecz zdaję sobie sprawę, iż uczciwość, choć tak naprawdę nierzadko spotykana, to jednakowoż w żadnym razie nie jest powszechnym zjawiskiem.

Znam biznesmenów, którzy niejako dali się oszukać, a więc chociażby zostali wystawieni przez swojego kontrahenta (szerzej – ). W jaki sposób zatem mamy możliwość ochronić się przed gigantycznymi kłopotami, które nierzadko są w stanie spowodować, że w znacznym stopniu utracimy zdolności finansowe? Według mnie polscy przedsiębiorcy zbyt rzadko chcą korzystać z usług wykonywanych przez detektywów gospodarczych. A w końcu odpowiedni detektyw gospodarczy jest w stanie sprawić, że Twoja firma nie popadnie w wielkie tarapaty. Zwróć na to uwagę!

Szef w biurze firmy

Autor: Charlie Kaijo
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale wiem, że sprawdzanie wszystkich kontrahentów raczej nie jest proste, tanie, a do tego pod względem logistycznym nie jest to w porządku, lecz no przynajmniej tych największych, to mimo wszystko należy rzetelnie sprawić. Prawda jest taka, że bardzo często solidny wywiad gospodarczy to praktycznie być albo nie być dla naszej firmy (info o wywiadzie gospodarczym tu). Oczywiście detektywi w naszym kraju są zobowiązani mieć licencję, a więc przynajmniej teoretycznie są oni doskonałymi specjalistami, którzy w każdym przypadku zdają sobie sprawę, jak nam pomóc. W którym miejscu odnajdziesz porządnego detektywa, który jest w stanie zagwarantować bardzo dobry raport?

Osobiście poszukiwałem detektywa za pośrednictwem Internetu. Sądzę, że to najbardziej wskazane wyjście. Chociaż można myśleć, że profesjonalny detektyw, który charakteryzuje się ponadprzeciętnymi wynikami nie potrzebuje poszukiwać klientów przez Internet, bo tak czy siak reklama jest w jego przypadku niepotrzebna, to osobiście myślę, że często nie ma bardziej wskazanego miejsca na odnalezienie detektywa gospodarczego, który błyskawicznie, solidnie i z pełną dyskrecją wykona swoją usługę. Mam nadzieję, iż w tym momencie definitywnie wszyscy właściciele biznesów będą wiedzieć, że jeśli chcą ciągnąć firmę do emerytury, nie powinni uważać, iż detektywi są czymś zbędnym.