Jakie rzeczy należy wziąć na górską wędrówkę

Spędzanie wolnego dnia w plenerze to wciąż cieszący się dużą popularnością sposób na urlop lub też kilka dni wolnego. Dużą mogą pochwalić się nasze rodzime góry, zaczynając od tych najbardziej obleganych a więc Tatr, po Karkonosze, Beskidy czy też Bieszczady

buty do wspinaczki górskiej

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service

Zanim jednakże udamy się na eskapadę w góry, musimy się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj zarówno o naszą formę fizyczną jak również o sprzęt. Jeśli chodzi o ten ostatni, to aspektem obowiązkowym są na pewno buty do wspinaczki górskiej. Odpowiedniej jakości, wygodne i trwałe buty zapewnią nam właściwy komfort i ochronę. Jeżeli rozmawiamy o odzieży górskiej, to warto również wspomnieć

o kurtce a także spodniach z tkaniny odpornej na deszcz takiej jak GoreTex. Klimat wysoko w górach bywa kapryśny, stąd też właściwe przygotowanie jest absolutnie niezbędne. Polecane rozwiązania:
Oprócz tego, w naszym ekwipunku nie powinno zabraknąć opatrunków i plastrów, mapy a także takich elementów jak krzesiwo, bądź także wykrywacz lawinowy jeśli wędrujemy po górach zimą. Wracając jednak do aspektu jakim są buty do wspinaczki górskiej, to zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto jest przymierzyć dany model mając na sobie skarpety górskie. Obuwie powinno być właściwie dobrane, gwarantować stabilność oraz przyczepność, nawet na najbardziej śliskich ścieżkach. Wypada pamiętać także o tych mniejszych sprawach jak krzesiwo, które będzie nam przydatne w kryzysowych zdarzeniach takich jak niespodziewany biwak na szlaku.

Należy pamiętać również o zapasowej baterii do smartfonu albo tzw.power banku, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli poprosić pomoc odpowiednie jednostki. Pamiętajmy więc o odpowiednim przygotowaniu! Nowa oferta: krzesiwo.