Które bajki warto oglądać z dziećmi?

Aktualnie dzieci posiadają ogromy wybór wśród różnorodnych filmów. Warto jednak zastanowić się, które z nich będą rzeczywiście korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie można odnaleźć różne filmy dla dzieciaków w każdym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci rzeczywiście mogą wpłynąć korzystnie na młode umysły?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim więc kolejnym razem zaplanujemy seans razem z dzieckiem, dobrze jest trochę zastanowić się, czy wybrany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy jego emocje, będzie doskonałym sposobem na rozrywkę, a może spełni wszystkie opisane funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci dobierane są zgodnie z innymi kryteriami niż w sytuacji dorosłych – wybierz film 3d na tej stronie. W tej sytuacji należy mieć na uwadze wiek dziecka. Małe dzieci z pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których występują wątki zabawowe, śmieszne przygody i zajmujące zdarzenia.

W sytuacji trochę starszych dzieci, w grę wchodzą już nie tylko typowe animacje. Obecnie znacznie częściej promowane są filmy w 3D familijne, co oznacza, że możemy je oglądać z całą rodziną, bowiem odnajdziemy w nich treści interesujące dla każdej kategorii wiekowej. Jednym z takich filmów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla dzieciaków. Wspólne seanse w kinie mogą być świetną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą rodzinną, warto zatem od czasu do czasu wspólnie spędzić nieco czasu na oglądaniu ciekawych filmów, które zainteresują zarówno dzieciaki, jak i ich dorosłych.

Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na specyfikę oglądanych treści filmowych. Dodatkowo można od razu komentować pozytywne wzorce w filmach, a oprócz tego próbować nakłaniać dzieci do własnej przemyśleń na różne tematy. Nie wszystko przecież zawsze jest oczywiste. W naprawdę dobrych filmach można odnaleźć wiele różnorodnych wzorców zachowań, jakie powinny stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W przypadku najmłodszych dzieci oczywiście doskonałym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to wcale, że w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą dostarczyć nie tylko mnóstwo radości, ale oprócz tego wiele nauczyć dzieci.