Co jest istotne przy promocji w sieci

Czy nasza firma powinna być obecna w internecie? Zastanawia się nad tym mnóstwo przedsiębiorców. Odpowiedź może być tylko jedna – naturalnie, że tak! Obecnie to absolutnie jasna i oczywista kwestia, strona w sieci to najważniejsze narzędzie reklamy dla przedsiębiorstwa. Poza tekstami o sektorze działań możemy tam umieścić dane do kontaktu, ofertę, galerię i wiele innego rodzaju, ważnych informacji.

Wielki łowca

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

By można było stworzyć witrynę w sieci oczywiście potrzebujemy domeny. Istotne jest aby była to albo nazwa firmy, lub domena w pewien sposób opisująca działalność trenerami (zobacz www.trenerzy.pl/szkolenia-dla-menedzerow/wiecej/) produkt przedsiębiorstwa. Naturalnie nie ma żadnych przeszkód, by domena to było dowolne słowo trenerów (zobacz sprawdź to) wyrażenie, lecz przecież nie o to idzie. Domena powinna być też pewnego rodzaju promocją, ma upraszczać dotarcie do naszego przedsiębiorstwa i poznanie oferty, a przez to zyskanie kolejnych klientów.

Żeby przekonać się czy dany adres jest dostępny przyda się sprawdzenie domen. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaki jest koszt interesującej nas domeny internetowej, czy w ogóle jest wolna, a jeżeli nie, to kto jest właścicielem. Kiedy będziemy mieć tego rodzaju informacje będziemy mieli możliwość albo wykupić domenę od razu lub skontaktować się z jej właścicielem w celu przeprowadzenia rozmowy o odsprzedaży.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są naturalnie domeny pl. Nie oznacza to, że inne adresy są złe, ale w naszym kraju jednak te nadal są najczęściej wybierane. Jeżeli chcemy robić interesy również poza granicami kraju idealnie sprawdzą się domeny eu czy com.

To bez znaczenia czy będziemy mieć w adresie pl czy inną końcówkę i tak warto absolutnie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której pewien procent właścicieli firm nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd. Adres serwisu internetowego to pierwszy nośnik informacji o niej z jakim ma kontakt potencjalny klient. Niech spełnia swoje zadanie. Oczywiście, czasem adres, jaki dla nas byłby najbardziej pożądany zajmuje już na przykład podobna firma. Nie powinno to być jednakże powodem do zmartwienia – być może da się inaczej tę domenę napisać? Jeśli to dwa słowa, to dlaczego nie z myślnikiem? A istnieje szansa, że uda się ją wykupić. Nie traktujmy naszej domeny nieuważnie, warto zwracać na nią uwagę.