Atrakcje we Wrocławiu

Wrocław to częstokroć pomijany obszar naszej ojczyzny. Wrocławiu od kilkunastu lat prężnie się rozwija i zapewnia turystom coraz to więcej atrakcji, jakie wzbogaca interesująca architektura. Zobaczcie, jakie punktu polecamy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dość tradycyjnie, od Starego Miasta. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odrestaurowane kamienice, wąskie, klimatyczne uliczki sprawiają, iż Stare Miasto we Wrocławiu jest dziś jednym z piękniejszych w naszym kraju. Jednakże w czasie spaceru sugerujemy zwrócić uwagę na parę największych zabytków Starego Miasta.

Wrocław

Autor: Marcin Raczkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Brama Krakowska to brama pochodząca z XIV wieku. Do dzisiaj strzeże wstępu na Stare Miasto . Jest uważana za symbol historycznego Wrocławia. Utrzymana jest w kierunku gotyckim, jednakże odnajdziemy w niej także elementy charakterystyczne dla epoki baroku.Kamienice na Placu Zamkowym. Stojące dziesięć kamienic na Placu Zamkowym to również fragment godny uwagi. Socrealistyczne czynszówki obecnie zyskują nowy blask, z kolei ich charakterystyczne oraz równe ustawienie na jednej z kolistych krawędzi placu stawowi interesujący układ urbanistyczny wzbogacony ciekawymi elementami architektonicznymi. Jeśli zastanawiasz się co oglądać we Wrocławiu, nie powinieneś pominąć zamku. To istna perła we Wrocławiu. Odrestaurowany zamek dziś stanowi wizytówkę miasta. Poza zachodnią fasadą Zamku Królewskiego najlepiej kierować również uwagę na przeważającą w założeniu basztę. Jest ona jedną z najdawniejszych budowli na Lubelszczyźnie. Wybudowana już w XIII wieku jest przykładem kierunku romańskiego.

Czy ten tekst jest dla Ciebie pasjonujący? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne artykuły (https://www.statkiempotrawie.com/cennik), które posiadają intrygujące dane – one wciągną Cię kompletnie.

Wyróżnia się ona od pozostałych elementów Zamku, które utrzymano w kierunku neogotyckim. Jest to zapewne jedyny przykład Zamku w naszym kraju o tak ciekawym założeniu. Więcej na

Wrocław

Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com

Terminal Aerodromuwe Wrocławiu. Teraz czas na kawałeczek architektury nowoczesnej we Wrocławiu. Faworyt Polski 2000-2012 nominowany do laurów za najlepszy budynek użyteczności publicznej w renomowanym konkursie. Warto tu zwrócić uwagę na lekkość obiektu uzyskanej poprzez jego delikatne kształty i jasny kolor, które cenione są przez najważniejszych polskich projektantów. Następnym obiektem godnym uwagi jest tak zwany dom jednorodzinny we Wrocławiu. Plan domu to pomysł Dariusza oraz Tomasza Kozłowskich. Projekt współczesnego domu oparty został na rzucie sześcianu zamaskowanego w walcu.Wyszukaj więc już dziś noclegi w centrum Wrocławia. W miejscowości dostępne są hostele a także pensjonaty, a w nich miejsca noclegowe w przystępnych cenach.