Polskie góry idealne na każdą porę roku

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Góry w odróżnieniu od innych miejsc w Polsce gwarantują ciekawe atrakcje dla turystów niemal przez cały rok. Zimą są to oczywiście narty i okazja spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to emocjonujące przeżycia dla turystów. Wiosna, mimo końca sezonu narciarskiego, to z kolei dogodny czas na rodzinne Święta Wielkanocne, które można spędzić, podziwiając jeszcze żywe tradycje regionu. Latem nadchodzi czas na masową turystykę trekkingową, rajdy i zdobywanie szczytów, ale również na atrakcje, które oferują kurorty.

Duża liczba basenów, spa i aquaparków, przejażdżki konno lub bryczkami, wypożyczalnie rowerów, spływy kajakowe lub tratwą – to tylko niektóre atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Czy potrzebujesz następnej dawki pokrewnych wiadomości podanych w podobnie wygodny sposób? Nic trudnego – kliknij tutaj – zalecamy ten tekst (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Dominikana).

Prawdziwi znawcy i miłośnicy gór z powodu zbyt dużych tłumów turystów świadomie wybierają termin wyjazdu w góry jesienią – to wtedy można liczyć na mniej turystów na trasach, ostre górskie powietrze, ciszę i spokój oraz możliwość oglądania górskiej jesieni, która maluje tysiącami barw drzewa na zboczach, co pozostawia niezapomniane wrażenia.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Górskie kurorty żyją z turystyki, oferują więc witryny internetowe, na których bez trudu wyszukamy interesującą nas miejscowość oraz typ lokalu: mogą to być hotele lub spa, pensjonaty lub pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi bądź pola namiotowe. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazy: noclegi w bukowinie tatrzańskiej, jeśli chcemy zatrzymać się w pobliżu Zakopanego, a zarazem uniknąć tłumów, lub Polanica Zdrój noclegi, gdy preferujemy wypoczynek w Sudetach. Serwis Google doradzi nam, jak dojechać na miejsce i jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu interesującej nas lokalizacji.

Pamiętajmy, że jeśli planujemy wyjechać na urlop w góry w najpopularniejszym okresie sezonu, musimy zarezerwować miejsca dużym wyprzedzeniem, częstokroć noclegi w atrakcyjnych miejscach podczas weekendu majowego, świąt czy urlopu w sierpniu trzeba zabukować nawet sześć miesięcy wcześniej.