Znajdź grę dla siebie

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, przeważnie pojawiają się gry niezbyt zjawiskowe, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Właściwie, tak samo jest z recenzjami muzycznymi czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Godne zauważenia wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Soul Suspect (Murdered). W branży dzieje się coś jednakże więcej, poza wydawaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, że Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz ma kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie kształtować. Prace nad tą grą rozpoczęły się w 2009 roku i trwają aż po dziś dzień. Gra konstruowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, ponieważ oznacza to, iż odpowiadają za nią zupełnie inne systemy niż w większości gier, jakie teraz powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Najważniejszy komunikat brzmi: Minecraft – 50 mln sprzedanych egzemplarzy! No tak, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak niezwykle popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. W czasie, gdy, jeden z autorów tej gry pochwalił się wynikami, większość graczy doznała szoku, ponadto nasunął się jeszcze inny interesujący wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

Zwłaszcza, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, zdystansowała pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Teraz, gdy piszę ten artykuł wynik 50 milionów jest zdecydowanie bardziej pokaźny!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Aby zrozumieć czemu tak się stało, popatrzmy na pozostałe rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już teraz, są Mario Bros, Mario Kart Wii oraz Grand Theft Audio. Minecraft pewnie będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, że tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.