Systemy lojalnościowe – opłacalne dla biznesu?

Współcześnie koniecznych jest dużo rozmaitych zachęt do korzystania z usług i kupowania produktów. Klienci stają się coraz bardziej wymagający i wybredni, a liczba firm i marek ciągle wzrasta. Dlatego właśnie wymyślono metodę, jaką są programy lojalnościowe. Pod tym pojęciem kryją się rozmaite czynności firm, mające na celu pozyskanie i zatrzymanie nabywców. Uczestnictwo w takich programach bardzo często wiąże się z uzyskiwaniem przez nabywcę rozmaitych promocji czy prezentów. To jak wiadomo stanowi doskonałą zachętę, ponieważ obecnie generalnie rzadko otrzymuje się cokolwiek bezpłatnie. Podstawowym dużym sukcesem może być już kojarzenie marki przez klienta. Rozpoznanie pojedynczej marki z grupy wielu innych oznacza już bardzo dużą szansę na zakupienie danego produktu przez klienta.

call-center

Karty stałego klienta

Jednym z powszechnie spotykanych rodzajów programów lojalnościowych są różnorodne karty dla klientów. Karty tego rodzaju dają klientom rozmaite możliwości.

Jeżeli zaintrygowały Cię treści owego opisu, to do sprawdzenia (https://rm-kancelaria.pl/) jest też następna witryna, gdzie znajdziesz sporo detali na ten temat.

Podstawową z nich jest uzyskanie wielokrotnego rabatu na zakupy w danym sklepie po wpisaniu kodu z karty. Skuteczne programy lojalnościowe i motywacyjne wykorzystują na przykład niektóre sklepy internetowe. Inną metodą jest utworzony przez sieć supermarketów Tesco, a zarazem jeden z najpopularniejszych programów lojalnościowych (skorzystaj z oferty na obsługa programów lojalnościowych- więcej dowiesz się na tej stronie) w Polsce program Clubcard. Uczestnictwo w nim polega na gromadzeniu punktów przy kupowaniu w supermarketach Tesco. Punkty można później wymienić na rabaty na różne produkty. Inny występujący rodzaj karty stałego klienta pozwala na uzyskanie większego rabatu, nawet w wysokości kilkudziesięciu złotych, ale po wydaniu określonej kwoty w danej sieci. Taką metodę wprowadziła jedna z polskich marek odzieżowych, gdzie do uzyskaniu rabatu należy dokonać zakupów na łączną kwotę 500 złotych.

Obsługa programów

Obsługa programów lojalnościowych jest aspektem, który nie leży w sferze zainteresowania nabywców, a stanowi dość skomplikowany proces. Takim zadaniem zajmują się określone firmy. Ich członkowie dysponują odpowiednimi sposobami do tworzenia takich programów i zarządzania nimi. Na przykład firma taka zajmie się wytwarzaniem kart dla nabywców. Często również firmy te zajmują się zakładaniem i prowadzeniem witryny internetowej o charakterze informacyjnym na temat danego programu (link do szczegółowych informacji).