Masz własną firmę? Bez wątpienia zainteresuje Cię program, który służy Ci do sprawnego wystawiania faktur.

W dzisiejszych czasach prowadzenie swojej działalności to niewątpliwie nie bułka z masłem – nie da się zaprzeczyć, że zwykle prezesi niewielkich firm muszą się znać praktycznie na wszystkim i robić dużo rzeczy osobiście. Jeżeli prowadzisz własną działalność, wtedy doskonale wiesz, o czym mówimy. Czas, kiedy firma nie jest jeszcze na tyle wielka, żeby móc zatrudniać wielu podwładnych, jest zdecydowanie bardzo trudnym okresem dla osób, które zdecydowały się na otworzenie własnego biznesu.

faktura

Autor: Patrik Tschudin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z największych problemów, z jakimi muszą zmierzyć się właściciele takich niedużych firm, jest kategorycznie wystawianie faktur i prowadzenie księgowości. Zwykle nie znamy się dobrze na wszystkich przepisach podatkowych, a na dodatek zatrudnienie księgowego albo przekazanie księgowości do biura rachunkowego generuje naprawdę wielkie koszty. Wielu właścicieli takich niedużych firm radzi sobie samodzielnie, jednak nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo trudne, a w w dodatku niemal każdy błąd może zakończyć się karą finansową ze strony urzędu skarbowego.

Co zatem zrobić w wypadku, kiedy nie znasz się za bardzo na wystawianiu faktur na firmę, a na dodatek nie stać się na zaangażowanie księgowego? W takich wypadkach dobrym pomysłem może być korzystanie z pomocy programów do generowania faktur online – . Jeśli zastanawiasz się teraz, jaki program do wystawiania faktur będzie najlepszy, wówczas zdecydowanie możemy doradzić Ci programy w internecie. Założenie konta zajmuje praktycznie kilka minut, a następnie możesz mieć dostęp do całej historii Twoich rachunków online, z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

e-faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej polecany jest na pewno program do faktur VAT – , które równocześnie najtrudniej jest wypełnić samemu. W takich programach do fakturowania zazwyczaj masz dostęp do kilkudziesięciu wzorów faktur, które niemal wyczerpują wszystkie możliwości. Dostęp do takich programów zazwyczaj nie kosztuje zbyt dużo – dlatego bez wątpienia warto w nie zainwestować, bo mocno pomogą w procesie prowadzenia działalności. Na pewno zapłacisz za nie o wiele mniej niż za zatrudnienie do firmy księgowego.