Co wziąć ze sobą na pole biwakowe. Jakie sprzęty będą niesamowicie potrzebne? Jakie marki są godne uwagi?

Wyjeżdżając na biwak należy pamiętać o zabraniu kilku najpotrzebniejszych rzeczy. Będą przydatne one z pewnością podczas takiego wyjazdu. Oprócz tego, uczynią go z pewnością prostszym oraz bardziej przyjemnym.

nawigacje garmin

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Już podczas samej drogi samochodem na camping, z pewnością przyda nam się dobrej jakości nawigacja GPS. Nawigacje Garmin to doskonały wybór. Bardzo wielu kierowców doceniło już doskonałą jakość jak i dużą ilość szczegółów, które tego typu sprzęt udostępnia. Obsługa jest tak na dobrą sprawę intuicyjna oraz niesamowicie łatwa. Nawet osoba, jaka nie jest zbyt pewny obsługując takie sprzęty, poradzi sobie świetnie. Nawigacje Garmin to na pewno wyjątkowa pomoc – niezawodne nawigacje garmin na
Na tego typu wyjeździe nie powinno zabraknąć dobrej jakości namiotu. Właściwie, jest to swego rodzaju podstawa, od jakiej należy zacząć. Sprawdzić trzeba dokładnie wszystkie parametry namiotu. Z jakich materiałów jest wykonany, jaka jest jego wielkość, jaką ma trwałość, na jakie temperatury jest dobry. Poszukajmy namiotu, który okaże się dla nas najbardziej odpowiedni. Dobrze będzie sprawdzić różnego rodzaju namioty Marabut. Sporo osób korzysta z nich i jest zadowolonych z komfortu, jaki dają.
kliknij tutaj

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Namioty Marabut to nie jedyny potrzebny do spania sprzęt. O komforcie podczas snu bowiem decyduje także dobrej jakości karimata jak i śpiwór. Jak wyjeżdżamy autem, to możemy wziąć karimatę samopompującą, jaka daje znacznie większy komfort snu, aniżeli taka standardowa. Natomiast jest ona cięższa, z tego względu jeżeli w grę wchodzi dłuższy spacer z plecakiem, to dodatkowe ciężkie sprzęty, mogą okazać się utrudnieniem.

Na biwaku z pewnością przydatna będzie dobra czołówka, ro znaczy latarka na czoło. Jest ona o wiele wygodniejsza w czasie użycia, gdyż posiadamy wolne ręce. Możemy w tym samym czasie robić coś oraz mieć źródło światła w postaci latarki na czole. W sklepach można znaleźć dużo dostępnych modeli. Poza tym, jak na biwakowy wyjazd przystało, pamiętajmy o posiłkach, jakie musimy przygotować sobie na biwaku. Przydatna będzie butla z gazem oraz kuchenka. Mimo iż brzmi to poważnie, to obecne butle gazowe turystyczne niczym nie przypominają takich starych, dużo ważących, kiedyś używanych podczas biwaku. Do tego kilka akcesoriów, typu menażki, lekkie sztućce turystyczne, kubek z lekkiej stali nierdzewnej i już wyposażenie skompletowane.