Czy jest warto budować działalność w oparciu o cywilną spółkę?

Założenie swojej firmy jest marzeniem niemal każdego Polaka. Każdy niemal o tym marzy, bo własna działalność jest bardzo dobrą inną możliwością dla zarobkowania etatowego. Jak się o tym przekonał niejeden Kowalski, zarabianie w cudzej firmie nie jest proste. Nie każdy się nadaje do tego typu roboty. Na szczęście obecnie są inne możliwości zarobkowania.

Do tej grupy należy chociażby prowadzenia własnej działalności w formie wybranej spółki prawnej. Czy więc opłaca się działać w ramach spółki cywilnej? Spółka cywilna jest jedną z najpopularniejszych w naszym kraju form prowadzenia własnej działalności. Nie tylko jest to bardzo prosty sposób, a także stosunkowo tani. Jednak w porównaniu do innych form spółek. Najbardziej cenne dla biznesmenów w niej jest to, że nie trzeba do jej stworzenia wielu formalności. Taka spółka nie stanowi samodzielnego podmiotu prawa, lecz jest tylko cywilnoprawną umową. To ją wyróżnia na tle innych spółek, że nie posiada prawnej osobowości, a co za tym idzie, nie posiada również własnego mienia.

Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

Tutaj właściwie wspólnicy zaciągają wszelkie zobowiązania. Za sprawą rozwoju sieci zakładanie spółki – więcej w tym serwisie cywilnej stało się szybsze i prostsze. Nie trzeba wychodzić z domu, by tego dokonać. Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet jest dobrą alternatywą dla tych wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić swój cenny czas. Pierwszym krokiem jest zawiązanie umowy na piśmie. Niemniej nie musi być ona zawarta w ramach aktu notarialnego, co mocno obniża koszty jej zawarcia.

Następnym krokiem jest pójście do właściwego urzędu celem uzyskania potrzebnego wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Kolejna witryna, która posiada wiadomości na poniższy temat pozwoli Ci poszerzyć znajomość rzeczy. To istotne, więc idź tutaj zakładanie firmy gdańsk i dowiedz się sporo wątków.

Jeśli ma się już owy wpis, to trzeba tylko dokonać zmian w zapisie, czyli trzeba podać nazwę spółki i jej adres. Potem należy złożyć wniosek RG-1 o wydanie numeru REGON. Trzeba go złożyć w jednostce Urzędu Statystycznego, która jest na terenie województwa. Od niedawna uzyskanie tego numeru jest bezpłatne. Następne działania to uiszczenie podatku od czynności cywilnoprawnych, złożenie wniosku VAT-R, uiszczenie opłaty w wysokości stu siedemdziesięciu złotych, wybór trybu opodatkowania i jego formy.