Funkcjonowanie w transporcie oraz spedycji nie jest łatwe!

Transport oraz spedycja są bez dwóch zdań wielce ciężkimi biznesami. Świeżak, który sądzi, że pozyska dotację z UE albo pojedzie na jakiś czas do Belgii, Austrii, Danii bądź Irlandii, a po pewnym odstępie czasu będzie mógł kilkadziesiąt tysięcy zainwestować, aby potem zarabiać znaczące pieniądze, tak naprawdę nie może się mocniej mylić!

Firma transportowa TSH Polmar

Autor: TSH Polmar
Źródło: TSH Polmar

Aby móc wykonywać usługi dotyczące transportu oraz spedycji należy posiadać znaczny kapitał oraz wiele doświadczenia. Choć jeśli ktoś jest jeszcze młody, a na dodatek nie myśli o tym by się poddawać – niech spróbuje. Trudno nie dojść do takich wniosków, że wyłącznie dzieci bogatych rodziców, po prostu spadkobiercy firm, nie zaczynali przygody z interesami od dna. A więc odrobinę rad dla chcących odnieść choćby mały sukces w branż transportowej. Od czego rozpocząć podbijanie rynków?

Pewnie od zakupu solidnego samochodu, dzięki któremu damy radę wiele zdziałać. Trudno prowadzić firmę transportową bez porządnego samochodu. Choć wiadoma sytuacja: perfekcyjna spedycja to taka, która gwarantuje klientom znaczną ilość taboru. Klienci nie bardzo lubią czekać, zresztą kiedy w rachubę wchodzi choćby transport mięsiwa albo mleka, ciężko poczekać za długo na transport. No tak to już jest.

A więc najbardziej znaczący krok: kiedy nie chcemy wpaść w pułapkę, wymagane są auta. Początkowo wielce rekomendowany jest leasing. Często oferty przedsiębiorstw leasingowych są bardzo OK.

ciężarówki chłodnie

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

OK muszą być także naturalnie nasi wszyscy kierowcy – solidni kierowcy to podstawa wszystkich biznesów transportowych. Bo gdyby kierowcy byli mocno kiepscy, może tylko przeciętni, zapewne klienci nie byliby usatysfakcjonowani z ich choćby terminowości czy stanu towarów. Kilka tygodni temu było stosunkowo głośno o kierowcach z Azji, którzy jeździli tirami po Skandynawii.

Efekt? Ich pracodawcy stracili dużo zamówień: tylko dlatego, że zdecydowali się zatrudnić kiepskich kierowców. No cóż, już na wstępie zostało napisane, iż akurat transport (zobacz transport palet wrocław) i spedycja to branże, w których to o wszystko należy się zamartwiać. Zdecydowanie nic w tym prostego.