Funkcjonowanie w transporcie oraz spedycji nie jest łatwe!

Transport oraz spedycja są bez dwóch zdań wielce ciężkimi biznesami. Świeżak, który sądzi, że pozyska dotację z UE albo pojedzie na jakiś czas do Belgii, Austrii, Danii bądź Irlandii, a po pewnym odstępie czasu będzie mógł kilkadziesiąt tysięcy zainwestować, aby potem zarabiać znaczące pieniądze, tak naprawdę nie może się mocniej mylić!

Firma transportowa TSH Polmar

Autor: TSH Polmar
Źródło: TSH Polmar

Aby móc wykonywać usługi dotyczące transportu oraz spedycji należy posiadać znaczny kapitał oraz wiele doświadczenia. Choć jeśli ktoś jest jeszcze młody, a na dodatek nie myśli o tym by się poddawać – niech spróbuje. Trudno nie dojść do takich wniosków, że wyłącznie dzieci bogatych rodziców, po prostu spadkobiercy firm, nie zaczynali przygody z interesami od dna. A więc odrobinę rad dla chcących odnieść choćby mały sukces w branż transportowej. Od czego rozpocząć podbijanie rynków?

Pewnie od zakupu solidnego samochodu, dzięki któremu damy radę wiele zdziałać. Trudno prowadzić firmę transportową bez porządnego samochodu. Choć wiadoma sytuacja: perfekcyjna spedycja to taka, która gwarantuje klientom znaczną ilość taboru. Klienci nie bardzo lubią czekać, zresztą kiedy w rachubę wchodzi choćby transport mięsiwa albo mleka, ciężko poczekać za długo na transport. No tak to już jest.

Czy pragniesz znaleźć pokrewny tekst? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten link i zerknij na witrynę (http://www.naklejki-wroclaw.pl/), która niewątpliwe również przykuje Twoją uwagę!

A więc najbardziej znaczący krok: kiedy nie chcemy wpaść w pułapkę, wymagane są auta. Początkowo wielce rekomendowany jest leasing. Często oferty przedsiębiorstw leasingowych są bardzo OK.

ciężarówki chłodnie

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

OK muszą być także naturalnie nasi wszyscy kierowcy – solidni kierowcy to podstawa wszystkich biznesów transportowych. Bo gdyby kierowcy byli mocno kiepscy, może tylko przeciętni, zapewne klienci nie byliby usatysfakcjonowani z ich choćby terminowości czy stanu towarów. Kilka tygodni temu było stosunkowo głośno o kierowcach z Azji, którzy jeździli tirami po Skandynawii.

Efekt? Ich pracodawcy stracili dużo zamówień: tylko dlatego, że zdecydowali się zatrudnić kiepskich kierowców. No cóż, już na wstępie zostało napisane, iż akurat transport (zobacz transport palet wrocław) i spedycja to branże, w których to o wszystko należy się zamartwiać. Zdecydowanie nic w tym prostego.