Jakie są najwspanialsze miejsca na miłe spędzenie wolnego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu osób najlepszy okres na pierwszy wiosenny wypoczynek. Jeśli pogoda nie zawiedzie, dobrze jest spędzić te parę majowych dni na łonie natury, z daleka od ruchliwego miasta i codziennych stresów. Wybierając się na weekend warto rozważyć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Ponieważ mamy do dyspozycji tylko kilka dni wolnego, chyba nie warto marnować za dużo czasu w drodze. Po drugie powinniśmy ustalić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona ludźmi.

Góry Stołowe noclegi

Źródło: flickr.com

Jednak coraz trudniej znaleźć ciche miejsce na weekendową wycieczkę. Większość modnych miejscowości, takich jak Zakopane, okupują wszyscy weekendowi turyści, a przecież nikt nie lubi wypoczywać w takich warunkach. Z tej przyczyny należy udać się do mniej obleganej miejscowości. Na przykład do spędzenia rodzinnego czasu w górach, nie musimy nikogo długo namawiać, ale zamiast do zatłoczonego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to rejon zasobny w interesujące trasy i wspaniałe widoki.

Jeżeli zaciekawił Cię taki artykuł, sprawdź przykłady (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/miejsce_wyjazdu:Pozna%C5%84:6) zamieszczone pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy na pewno szansę zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.

Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – malowniczy rejon dla amatorów wycieczek rowerowych. Liczne trasy rowerowe wokół Milicza to nie lada gratka nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele malowniczych plenerów wartych sfotografowania. Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli udajemy się w mniej oblegane rejony, możemy mieć kłopot ze wynajęciem pokoi. Dlatego noclegi na weekend majowy trzeba bukować z wyprzedzeniem.
Weekend majowy we dwoje (polecany serwis) warto natomiast spędzić za granicą. Wcale nie trzeba jechać zbyt daleko, żeby spędzić miło czas. Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie powinniśmy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach turystycznych.

Czy komentarze z witryny (https://flowshop.org/collections/olej-cbd) pod przeczytanym tekstem Cię zaintrygowały? Może masz ochotę coś do nich dodać? Będzie to dla nas z pewnością bardzo ważne.

Szczególnie polecamy bogaty w atrakcje weekend majowy w stolicy Czech. To wyjątkowo klimatyczne europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty przejazdu nie będą zbyt wysokie, w pewnością nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.