Jak i gdzie przygotować konferencję?

Przygotowanie konferencji idealnej nie jest łatwe. Wymaga wiele wysiłku, wyrzeczeń, pomysłowości wykwalifikowanych osób, nie wspominając już o czasie, jaki trzeba na to zadanie przeznaczyć.

przemówienie na konferencji

Autor: Vocus
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim jednak zaczniemy przygotowania, powinniśmy starannie przemyśleć koncepcję spotkania, jakie chcemy zorganizować, oraz uzgodnić profil oraz liczbę uczestników. To najbardziej istotne elementy, których nie wolno nam pominąć. Dopiero później możemy rozpocząć pracę nad scenariuszem konferencji, przygotować harmonogram prac oraz rzeczowy kosztorys.

Jeśli owe poczynania mamy już za sobą, pora zainteresować się ważną sprawą, jaką jest, z całą pewnością, wybór lokalizacji na nasze spotkanie. W kraju z całą pewnością nie musimy się wstydzić zaplecza konferencyjno-szkoleniowego.

moje konferencje

Obecnie popularnym miejscem na zorganizowanie szkoleń (rekomendujemy cykl szkoleniowy: zarządzanie czasem) stały się obiekty, których zasadniczym przeznaczeniem jest przygotowywanie imprez okolicznościowych, np. wesel. Gospodarze tychże obiektów wiedzą, iż sale konferencyjne mogą znacznie przyczynić się do obłożenia obiektu, a co za tym idzie zwiększenia zysków. To dzięki sali, są w stanie zwiększyć sprzedaż pokoi (szczególnie w okresach mniej atrakcyjnych) oraz wykorzystać gastronomię. Dobrze przygotowana sala może znacząco wyróżnić miejsce na tle konkurencji. Niewłaściwie dopasowana – potrafi zniweczyć nawet najlepiej zaplanowane szkolenie – ujemnie wpływa na ogólne nastroje, odbiór oraz efekt całodniowej pracy. Rodzaj i niezawodność wyposażenia do prezentacji to kolejne kryterium, które ma zasadnicze znaczenie przy poszukiwaniach sali konferencyjnej. Projektor multimedialny, ekran, zestaw audio-wideo, mikrofon bezprzewodowy i flipchart to standardowe wyposażenie, w które musi być wyposażona sala. Warto również dopasować standard miejsca do charakteru naszej imprezy i wziąć pod uwagę łatwość dojazdu. Stosując się do powyższych informacji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że konferencje przyniesie spodziewane efekty, a także zostanie zapamiętana przez uczestników jako dopięte na ostatni guzik przedsięwzięcie.