W finansach na ogół sytuacja jest dynamiczna

W momencie kiedy skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem zmian, lecz jeśli wejdziemy na minę, czyli dopadną nas niebezpieczeństwa – może się zdarzyć, iż dużo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z tego rodzaju niespodziewanych przeszkód w rozwoju biznesu jest kwestia odpowiedniego spełnienia umowy.

biznes

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście są zapisy, które chronią nas przed niewywiązaniem się z umowy. To zabezpieczenie kontraktu – , to w skrócie ujmując, ochrona finansowych żądań inwestora, w momencie, gdy kontrakt (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-skladki-zus-w-przypadku-poczatkujacych-przedsiebiorcow) jest zrealizowany nie w zamierzonym czasie. Ma swoje przeznaczenie również w sytuacji, gdy efekty są sprzeczne z ustaleniami umowy. Taka gwarancja to idealny sposób na zmaksymalizowanie wiarygodności wykonawcy, a w konsekwencji oznacza to, iż konkretny kontrahent biznesowy jest dobrym partnerem w interesach.

Co więcej, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, gdyż samo istnienie takiej gwarancji wpływa na wyższy poziom transakcji. W ogólnym rozrachunku znaczy to, że do kontraktów przystępuje więcej przedsiębiorstw. To dwustronna korzyść, dzięki temu mamy większy wybór, większa ilość ofert to dobry prognostyk na sukces niż Stylko jedna, niepewna firma.

Można rzec, iż zabezpieczenie kontraktu, jest tak samo ważne, jak wybór odpowiedniego rachunku firmowego. Jeżeli spędziliśmy długie godziny rozważając kwestię: jakie konto firmowe wybrać, tak samo powinniśmy zrobić przy omawianej gwarancji.

biznes

Zabezpieczeniem tego rodzau ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (jak i deklaracje wekslowe). Wystawienie weksla należy do obowiązków zleceniodawcy. Jest czasem tak, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe zabezpieczenia żądań zwrotnych, do których należą: zastaw rejestrowy, hipoteka czy poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

W konsekwencji, ta forma gwarancji jest wysoce korzystna i sprawdza się również w praktyce. Co bowiem, jak nie gwarancja w interesach bardziej sprzyja zawieranym kontraktom, zwiększa zaufanie w interesach, tworzy odpowiedni klimat inwestorski? Z pewnością warto wziąć pod uwagę taką formę, jeśli chcemy czuć, że mamy kontrolę.