Tort ślubny – czym trzeba kierować się w czasie jego wybierania?

Tort ślubny to nadzwyczaj ważny element całego wesela. W toku jego wyboru na pewno trzeba zwrócić uwagę na dwie najważniejsze rzeczy – jego smak oraz image. Słusznym pomysłem jest umówienie się na degustację kilku rozlicznych tortów, dzięki czemu swobodniej wybierzemy ten, który będzie nam pasować. Wybranie smaku tortu bez degustacji zdoła okazać się błędem, bo nawet jeżeli zdecydujemy się na tort czekoladowy czy waniliowy może się okazać, iż będzie on mdły, zbyt słodki bądź za gorzki. Właśnie z tej przyczyny degustacja tortu ślubnego jest tak istotna. Dzięki temu znajdziemy smak, jaki najbardziej będzie nam pasować.

ślub

Autor: JASON 蕭
Źródło: http://www.flickr.com

Wygląd tortu jest niemniej istotny. Bez wątpienia ma obowiązek on pasować do koncepcji ślubnej. Zdołamy zdecydować się na biały, klasyczny tortu (polecamy warte przeczytania) ślubny, jednakże coraz więcej Par Młodych aranżuje wesela z kluczowym motywem kolorystycznym. Jeśli na naszym weselu króluje błękit, fiolet czy też czerwień to na pewno ciastku (polecamy przejdź dalej) ślubny też powinien odzwierciedlać ów motyw. Cukiernie prześcigają się współcześnie w wymyślaniu coraz to nowszych, bardziej kreatywnych tortów ślubnych. Przeróżne zdobienia, odcienie, kontury – obecne torty wolno określić żywymi dziełami sztuki. Bez wątpliwości powinno się poświęcić trochę czasu na to, aby znaleźć ten wymarzony, najpiękniejszy oraz zarazem smaczny tort – klik. Nie sugerujmy się wyłącznie zdjęciami w Sieci!

ślub

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze indywidualnie udajmy się do danej cukierni oraz zobaczymy nie wyłącznie portoflio, ale też już sporządzone torty, które są osiągalne w ofercie. Zdjęcia nie zawsze oddają prawdę, wobec tego sugerowanie się jedynie zdjęciem może okazać się zgubne. Jeśli w Dniu Ślubu nie chcemy zastać uciążliwej niespodzianki oraz ujrzeć tortu, który w ogóle nie odpowiada naszym wyczekiwaniom i naszemu zamówieniu – prawidłowo przyłóżmy się do wyszukania rekomendowanej, kompetentnej cukierni. Warto również zaznajomić się z opiniami Kontrahentów, którzy zamawiali torty ślubne z danej cukierni.

Więcej na ten temat –