Co najlepiej zobaczyć na Kaszubach? Jakie atrakcje tam można oczekiwać? Co warto wiedzieć?

Kaszuby to dość specyficzny region, bo od wielu wieków nie istnieje tu jedna stolica. Istnieje aż siedmiu kandydatów do tego miana. Każde z nich prześciga się w zasługach dla kaszubskiej społeczności

. No ale nie ma co się dziwić, Kaszuby są faktycznie piękne, więc każdy pragnie być centrum tego piękna.
agroturystyka kaszuby

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, oprócz tego, że nie ma głównej stolicy, to nie ma także jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, skąd wywodzi się nazwa “Kaszuby”. Co więcej trudno wskazać najlepiej granice tego typu regionu (agroturystyka kaszuby). Niezależnie od tego, jaka jest stolica warto poznać kilka miejsc, jakie na długo zapadną nam w pamięć. Na pewno Tuchlin, gdzie jest zoo.

Masz zamiar uzupełnić swą wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (http://teamsport.krakow.pl/plywanie/) informacji.

Znajdziemy tam egzotyczne zwierzaki, duże gady, jakie jesteśmy w stanie potrzymać i pogłaskać. Jednakże park to nie tylko zwierzęta, ponieważ jest tu bar, kino czy plac zabaw dla dzieci.

domek letniskowy

Źródło: pixabay.com

Z pewnością wybierzmy się do miejsca, gdzie poznamy historię i kulturę Kaszub, do Muzeum Kaszubskiego w miejscowości Wdzyce Kiszewskie. Znajdziemy w tamtym miejscu znacznej wielkości skansen z różnymi konstrukcjami chat kaszubskich, budynków dworskich lub kościołów. Jak Kaszuby to również mniejsze mniej popularne miejscowości jak Bytów. Odnajdziemy tam cudowny gotycki zamek krzyżacki, a w nim Muzeum Zachodniokaszubskie.

Chciałbyś przeczytać coś równie użytecznego? Ekstra, ta strona (http://www.kormoran-rowy.pl/) z pewnością okaże się dla Ciebie użyteczna, ponieważ odnajdziesz tam wiele podobnych informacji.

W wielu salach na dwóch piętrach znajdują się ekspozycje prezentujące dawne dzieje na kaszubskiej wsi, wystawy czasowe oraz historyczne. Warta uwagi jest szczególnie wystawa kaszubskich artystów.

Na koniec dobrze wybrać się do miejscowości Kluki, na koniec Kaszub. Dowiemy się tam bardzo dużo o dawnych Kaszubach. W sumie cała miejscowość Kluki została zamieniona w skansen, który nazywamy Muzeum Wsi Słowińskiej. W wakacje wielu turystów odwiedza Kaszuby, więc postarajmy się wcześniej o hotel – urobi Kaszub. Jesteśmy w stanie wybrać standardowy hotel, możemy jednak wynająć coś odmiennego, bo jaka agroturystyka Kaszuby mają wiele do zaoferowania.