W jaki sposób spakować plecak na obóz harcerski?

Jeżeli na obóz jedziesz po raz pierwszy, skompletowanie plecaka może wydawać Ci się czarną magią. Z tej przyczyny postanowiłem podzielić się z Wami swoim sposobem żeby przejść przez cały tok bez większych kłopotów!

W każdym przewodniku o pakowaniu się odnajdziemy informację, ażeby przyszykować sobie najpierw, stosownie przedtem listę potrzebnego ekwipunku.
odzież turystyczna

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
To racja, taki spis wspomaga, jednak przynajmniej u mnie była za każdym razem ogromnie chaotyczna, dlatego wykonywałem ją w dwóch etapach.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej, to przeczytaj dodatkowe informacje (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Zwierzeta-182.html). Znajdziesz je na nowej stronie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Zwykle mam zarezerwowaną na nią jedną albo dwie kartki w notatniku, który noszę zawsze przy sobie. Na tej kartce, przez tydzień spisuję co potrzebuję zabrać, jednakże tylko w momencie gdy wpadnie mi to do głowy. Nie siadam celowo nad kartką oraz nie spisuje, dlatego warto mieć ów kajecik za każdym razem ze sobą. Jeżeli posiadamy już takową listę, przedmioty na niej raczej nie będą zestawione w jakimkolwiek porządku. Toteż trzeba ją uporządkować – najprościej po prostu przydzielić każdy obiekt do grupy a później grupami napisać na nowo na czysto.

Np. podział na podgrupy może przedstawiać się tak: Ciuchy – zarówno wszelkie spodnie, koszulki, jak również odzież spodnia, buty, uniform itd., ważne ażeby ilość i typ ciuchów dostosować do prognozowanej aury jak też długości biwaku. Odzież turystyczna dostępna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – a więc wszystko, co przyda nam się do spania (śpiwór, karimata, pidżama, namiot w wypadku obozu wędrownego). Apteczka – to dla przykładu podstawowe środki opatrunkowe, a również specyfik przeciw komarom a także na ugryzienia.

Absorbuje Cię tematyka podnoszona w tym wpisie? Zobacz ponadto też inne zbliżone posty – po prostu wejdź tutaj rhinoargent.

Kosmetyczka – a więc kosmetyki, ręcznik itd. Pożywienie – przekąski na wyjazd, zapas pożywienia, ale również menażka, płyn do zmywania jak też gąbeczka. Obozowe – a więc sprzęt nieodzowny do obozowego życia oraz zajęć: scyzoryk, kompas, latarka czołówka, krzesiwo, sznurek itp. Inne – plan, dokumenty i pieniądze, notatnik, śpiewnik itp. Czytaj więcej: wpis.

Po co w ogóle wprowadzać taki podział? Na pewno łatwiej wtedy wszystko skompletować, ale przede wszystkim o wiele łatwiej dostrzec czy czegoś nam nie brak.

Kiedy wiemy już co zapakować, trzeba zgromadzić cały rynsztunek w jednym miejscu – na przykład na podłodze, dużym stole albo posłaniu. Mając wszystko przyszykowane możemy przystąpić do pakowania. Niezbędne rzeczy takie jak ubrania dla harcerzy zakupimy w każdej składnicy . Tu więcej: .