O nowościach ze świata komputeryzacji, które znacznie ułatwiają pracę pracownikom biur rachunkowych i magazynierom

Przepisy prawne nakładają na przedsiębiorców obowiązek dokumentowania każdej operacji pieniężnej. Jeśli księgowość miałaby ręcznie wypisywać obliczenia na kartkach papieru, a później je zanosić do archiwum, to wówczas przedsiębiorstwo byłoby zmuszone podwoić liczbę angażowanych pracowników i wynajmować większą powierzchnię biurową.

A z tym, wiadomo, powiązane są dodatkowe koszty prowadzenia firmy. Polscy i francuscy programiści bez ustanku pracują nad poprawieniem jakości aplikacji komputerowych do prowadzenia ksiąg rachunkowych i dostosowują te programy do zmieniających się przepisów ustawy. Raz na jakiś czas pytają użytkowników, jakie udogodnienia chcieliby wprowadzić w czyn.Hitem ostatnich lat staje się program do księgowości online. Zamiast przechowywać informacje na dysku lokalnego komputera, wykorzystuje się nierzeczywistą przestrzeń oferowaną, przykładowo, przez dostawcę oprogramowania.

księgowość przez internet

Autor: Grupy .NET i IT
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki internetowi można w każdym momencie i z każdego zakątka na świecie sprawdzić chociażby wypisane w danym dniu dowody sprzedaży. Nie dla każdego prezesa zarządu taki księgowy online będzie jednak najwłaściwszym wyjściem. Kompletna rewizja księgowości, nawet podczas przebywania na wakacjach, to oczywisty plus, ale tajne i często drażliwe dane (czytaj: wysokości zarobków pracowników), bądź co bądź, przechowywane bywają poza budynkiem przedsiębiorstwa. Obawiając się możliwych przecieków, dyrektor nie wprowadzi u siebie takich nowinek technologicznych i dalej księgowość (zobacz ofertę firmy Account sp. z oo) będzie prowadzona z użyciem tylko i wyłącznie własnych laptopów.

Jeśli zaintrygowała Cię ta problematyka, bez ociągania zobacz też to użyteczne opracowanie (http://www.inoffice.pl/kariera/), ponieważ przeczytasz tam niezwykle ciekawe informacje.

Przy takim rozwiązaniu program do księgowość online nie będzie już dłużej pochłania niczyich myśli.

Z kolei właściciele hurtowni czy ogromnych sklepów mają jeszcze jeden odpływ gotówki. Przy pokaźnym asortymencie towarów odpowiednie oprogramowanie komputerowe bywa niezbędne. Ułatwia ono pracownikom błyskawiczną orientację w ilości towarów, zwłaszcza tych niewielkich (przykładowo nakrętek). Posiadając do dyspozycji program do prowadzenia magazynu mogą spokojnie wystawać przy ladzie i równocześnie sprawnie i bezbłędnie odpowiadać na pytania kupujących. Poza tym takie oprogramowanie umożliwia tworzenie dokumentów handlowych, takich jak: faktury, wuzetki, raporty kasowe czy nawet paragony.
Wspomniany wyżej księgowy online czy nawet program do prowadzenia magazynu może obecnie jeszcze nie jest powszechnie używany, ale kto wie, może za kilka lat diametralnie zrewolucjonizuje prowadzenie ksiąg buchalteryjnych i to nie tylko w tych dużych sklepach.