Domeny wyjątkowej wagi

W dzisiejszych czasach firma, która nie istnieje w internecie, nie istnieje w ogóle. Nic więc dziwnego, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, realizowanych przez właścicieli, jest uruchomienie porządnej strony internetowej określonej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór odpowiedniej domeny, to znaczy adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle istotne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wybrać domenę

Zasadniczo są dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która polega na zawarciu w adresie słów określających profil działalności danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu powinno się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy na nazwę mogą się składać najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, mimo, że z pewnością zwiększy liczbę odwiedzających naszą stronę, nie do końca będzie promować samą markę.

Dlatego powstała druga kategoria domen internetowych, markowa.

Chcemy Cię zachęcić do przeczytania naszego kolejnego wpisu. Po prostu naciśnij ten link (http://www.wsiz.wroc.pl/cloud-virtualization-engineer/) i oglądaj bez problemu to, co stworzyliśmy.

W tym przypadku url strony jest jednoznacznie skorelowany z marką firmy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy dana działalność jest lub była bardzo popularna, wtedy znalezienie nazwy domeny szukanej nie spełnia w pełni.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A co za tym idzie warto, aby nazwa domeny była jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na bilbordzie czy ulotce, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Kluczowe jest też, aby w domenie nie stosować niepotrzebnych cyfr i używania obok siebie podobnych liter.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Licytacje domen

Czasem najlepsza domena dla określonej firmy jest już wykupiona.

Dzisiaj ciężko o porządne i wiarygodne informacje (https://www.wsiz.wroc.pl/podyplomowe/testowanie-oprogramowania/) w kontekście opisywanej tematyki, ale jeżeli chcesz takie poznać, to zwyczajnie kliknij ten link!

Ale to nic straconego. Istnieją bowiem giełdy domen, gdzie dochodzi do licytacji najbardziej atrakcyjnych adresów stron www. W takim miejscu można się łatwo domyślić, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.