Objeżdżając okolice Kaszub, warto zwiedzić historyczną Kościerzynę i odpocząć nad jeziorem Wdzydze

Turyści odwiedzający okolice Kaszub, często szukają ciekawych okolic, które mogą być korzystnym miejscem letniego odpoczynku . Jeśli mamy chęć na niczym nie zmącone żeglowanie albo jesteśmy zapalonymi płetwonurkami to letni wypoczynek będziemy mogli zaliczyć do udanych jeżeli wybierzemy pobyt w samym sercu Kaszub nad jednym z największych i najpiękniejszych jezior w Polsce – kaszubskim morzem.

wejdź koniecznie

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com

Szerzawa jest również obligatoryjnym miejscem dla kajakarzy przepływających powszechnie uczęszczanym szlakiem rzeki Wdy. Nad kaszubskim morzem zakwaterowanie odszukamy bez trudu – baza ich jest fantastycznie rozwinięta. W ofercie dla wycieczkowiczów są apartamenty, domki oraz miejsca na polach namiotowych.

Jeśli ten temat Cię , to na pewno zainteresuje Cię też oferta na to zagadnienie, gdyż również zawiera ciekawe informacje.

O zachodzie słońca można się zrelaksować słuchając szant. Stąd nieopodal jest wieża widokowa, z której można patrzyć z podziwem na zapierający dech w piersiach widok na kaszubskie morze. W tym miejscu interesujące oferty: .

Miejscowość wypoczynkowa Wdzydze zawdzięcza sławę pierwszemu w Polsce muzeum na wolnym powietrzu – Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które określono skansenem. Dla miłośników historii dobra okazją będzie wycieczka do kościerzyńskiego głównego placu w mieście. Rynek kościerski jest przepięknym zabytkiem, którego rozkład przestrzenny pochodzący z końca XIV wieku, uchował się wraz z kościerskim traktem spacerowym do dzisiaj. Plac z ratuszem i teren wokół rynku sprawiają, że miasto ma własny niecodzienny, historyczny klimat.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej informacji na tego typu temat, to kliknij ten link – jest tu bardzo świeża wiadomość (http://www.muzeum1939.pl/apartamenty/apartament-deluxe.html) dotycząca tej problematyki.

W czasie ciepłych wieczorów, przy udziale czynnych do późnych godzin kawiarenek, jadłodajni oraz letnich ogródków historycznych, rynek żyje. Wyróżniającą się grupą turystów goszczących często w Kościerzynie są motocykliści, dla których Kościerzyna jest priorytetowym punktem podczas podróży po województwie pomorskim. Z Kościerzyny nie jest daleko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest ogromną przyjemnością wypoczynkową, ze względu na znajdujące się w nim rzadko spotykane osobliwości przyrody oraz raj dla grzybiarzy.

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Noclegi Kościerzyna i okolice to pokaźna oferta od zakwaterowania w centrum Kościerzyny, aż po zakwaterowanie z wyżywieniem, nieopodal Kościerzyny. W ofercie dla odwiedzających pozostają również apartamenty, domki oraz pola namiotowe.