O jakich rzeczach nie wolno zapominać pakując własny plecak na wyprawę? Czym się kierować?

Dobre wyposażenie w przypadku każdej wyprawy turystycznej jest ogromnie istotne. O czym pamiętać przygotowując swój plecak?
Niektórzy przywiązują ogromną wagę do tego, jakiego rodzaju sprzęt kupują.

wyspa

Autor: Faris Algosaibi
Źródło: http://www.flickr.com

fotos - wakacje

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Czytają najróżniejsze recenzje, rankingi. Starają się kupować wszystko jak najwyższej klasy. Na pewno w konsekwencji wyposażenie plecaka jest dość drogie, lecz za to są ubezpieczeni na wiele sytuacji. Ma to swoje dobre strony, gdyż nic nie jest w stanie takich ludzi zaskoczyć. Kiedy się na przykład zgubimy, to nawigacja Garmin wskaże nam drogę. Jeśli zepsuje się ostatnia zapalniczka, to nie zostaniemy w nocy bez ognia, ponieważ pomocne będzie krzesiwo kupione właśnie na taką ewentualność. Z pewnością nie ma potrzeby się martwić, jeśli chodzi o niespodziewane sytuacje – dobra menażka.
Jednak pakując się nie powinno się przesadzać. Trzeba to zrobić spakować się biorąc pod uwagę to, co mamy zamiar robić na takim wyjeździe. Jeśli jedziemy pod namioty i mamy zamiar parę dni spędzić daleko od cywilizacji, to na pewno menażka i niewielka butla z gazem dobrze, by znalazła się na stanie. Jeżeli natomiast zamierzamy nocować w schroniskach, to nie ma sensu zabierać biwakowe rzeczy. Szczególnie, jeśli mamy zamiar dużo wędrować, nie możemy przesadzać z ciężarami, ponieważ będą nas później czekały katusze w drodze. Z tego względu musimy zastanowić się czy na pewno menażka (sprawdź ofertę), butla czy dodatkowa para ciężkich butów się przydadzą – .

Nie powinniśmy się zbyt przejmować rzeczami, które wszak można kupić w trasie. Dlatego, nawigacja Garmin to z pewnością dobry pomysł, by nabyć ją wcześniej. Pamiętajmy, by pakować się mądrze.