Kto się szkoli, ten idzie do przodu. Kto bierze udział w szkoleniach rozwija się i staje się jeszcze bardziej profesjonalnym znawcą tematu

Kto nie bierze udziału w szkoleniach aktualnie, ten zostaje w tyle. Kto nie potrafi wyciągnąć wniosków ze swojego działania, ten nie ma co myśleć, iż kiedyś coś się zmieni, a dobre rezultaty po prostu przyjdą same. Te dwie dziedziny – szkolenie i wyciąganie wniosków z własnej pracy są niezwykle ważne. Budują nas jako osoby kompetentne, wiedzące do czego zmierzają, świadome swoich zadań i przyszłych wyzwań. Właśnie tacy ludzie także zdobywają najwięcej sukcesów.

zarządzanie czasem

Jak wyszukać najkorzystniejsze szkolenia, jakie są w stanie nam w tym pomóc? Odpowiedź wydaje się dość łatwa: Internet. To tam znajduje się pełna baza szkoleń, mniej i bardziej zaawansowanych, dla sprzedawców, dla menedżerów, trenerów czy organizatorów.

Czy zaciekawiła Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić więcej informacji? To, odkryj witrynę, która dostarczy Ci mnóstwo interesujących faktów.

Na pewno popularne są zarządzanie czasem szkolenie (link lean six sigma) czy z auditu wewnętrznego . Nie ma problemu, żeby poszukiwać szkoleń w skali całej Polski, ponieważ to co zdaje się odległe (na przykład mieszkamy w Białymstoku, a szkolenie odbywa się we Wrocławiu) czasami się bardziej opłaca ze względu na cenę.

Jeśli natomiast nie chcesz za bardzo podróżować to i taka sytuacja nie stanowi kłopotu, gdyż przecież w Twojej okolicy jest na pewno bardzo dużo różnych szkoleń, na jakie zdecydowanie warto się udać. Na takich szkoleniach zapoznasz się z ludźmi podobnymi do Ciebie, zobaczysz, że Twoje trudności z danym zagadnieniem wcale nie prezentują się tak beznadziejnie na jakie mogą wyglądać, że to istotnie zwykłe sprawy, które dotyczą wielu osób z Twojej branży. To istotnie jest kolejny plus tych szkoleń, nie tylko, że czegoś pomocnego się uczymy to ponadto odnajdujemy własne miejsce pośród ludzi o takich samych kompetencjach, dzięki temu można rozwiać wiele dylematów, jakie nas męczą, a do tego pogadać na branżowe tematy.

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej strony, takie szkolenia zapewniają także feedback, czyli zwrotną informację na temat naszych kompetencji. Czasem warto zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy, jak wiele trzeba nadrobić, co jeszcze podciągnąć, jaką umiejętność, do góry. Czasami bowiem nie wiemy, w którym punkcie jesteśmy, tymczasem takie szkolenie, to rewelacyjny sposób na porównanie się z innymi. Nie rywalizacja, a merytoryczna i spokojna analiza własnych kompetencji i zdolności.