Kto się szkoli, ten idzie do przodu. Kto bierze udział w szkoleniach rozwija się i staje się jeszcze bardziej profesjonalnym znawcą tematu

Kto nie bierze udziału w szkoleniach aktualnie, ten zostaje w tyle. Kto nie potrafi wyciągnąć wniosków ze swojego działania, ten nie ma co myśleć, iż kiedyś coś się zmieni, a dobre rezultaty po prostu przyjdą same. Te dwie dziedziny – szkolenie i wyciąganie wniosków z własnej pracy są niezwykle ważne. Budują nas jako osoby kompetentne, wiedzące do czego zmierzają, świadome swoich zadań i przyszłych wyzwań. Właśnie tacy ludzie także zdobywają najwięcej sukcesów.

zarządzanie czasem

Jak wyszukać najkorzystniejsze szkolenia, jakie są w stanie nam w tym pomóc? Odpowiedź wydaje się dość łatwa: Internet. To tam znajduje się pełna baza szkoleń, mniej i bardziej zaawansowanych, dla sprzedawców, dla menedżerów, trenerów czy organizatorów. Na pewno popularne są zarządzanie czasem szkolenie (link lean six sigma) czy z auditu wewnętrznego . Nie ma problemu, żeby poszukiwać szkoleń w skali całej Polski, ponieważ to co zdaje się odległe (na przykład mieszkamy w Białymstoku, a szkolenie odbywa się we Wrocławiu) czasami się bardziej opłaca ze względu na cenę.

Jeśli natomiast nie chcesz za bardzo podróżować to i taka sytuacja nie stanowi kłopotu, gdyż przecież w Twojej okolicy jest na pewno bardzo dużo różnych szkoleń, na jakie zdecydowanie warto się udać. Na takich szkoleniach zapoznasz się z ludźmi podobnymi do Ciebie, zobaczysz, że Twoje trudności z danym zagadnieniem wcale nie prezentują się tak beznadziejnie na jakie mogą wyglądać, że to istotnie zwykłe sprawy, które dotyczą wielu osób z Twojej branży. To istotnie jest kolejny plus tych szkoleń, nie tylko, że czegoś pomocnego się uczymy to ponadto odnajdujemy własne miejsce pośród ludzi o takich samych kompetencjach, dzięki temu można rozwiać wiele dylematów, jakie nas męczą, a do tego pogadać na branżowe tematy.

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej strony, takie szkolenia zapewniają także feedback, czyli zwrotną informację na temat naszych kompetencji.

Pamiętaj o tym, że możesz przeglądnąć inne ciekawe posty – wystarczy jedynie na stronie (https://canexpol.pl/wspolpraca/) najechać na podany link.

Czasem warto zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy, jak wiele trzeba nadrobić, co jeszcze podciągnąć, jaką umiejętność, do góry. Czasami bowiem nie wiemy, w którym punkcie jesteśmy, tymczasem takie szkolenie, to rewelacyjny sposób na porównanie się z innymi. Nie rywalizacja, a merytoryczna i spokojna analiza własnych kompetencji i zdolności.