Tanie oświetlenie – czy to w ogóle możliwe?

Mimo, że lampy LED są znacznie tańsze w użytkowaniu, w związku z 6-10 krotnie dłuższą trwałością w zestawieniu z tradycyjnymi źródłami światła i znacznie mniejszą konsumpcją energii elektrycznej, ich koszt w dalszym ciągu zniechęca skutecznie klientów. Choć zachęcani bez porównania lepszą jakością światła, walorami estetycznymi oraz energooszczędnością innowacyjnych produktów LED, niezmiennie wybierają oni tańsze odpowiedniki, niejednokrotnie obwiniając dystrybutora za wysokie koszty artykułów LED.

salon

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Jednak, musimy mieć w pamięci, że technologia LED (odsyłam: aktualna oferta) w dalszym ciągu jest w fazie rozwoju, nowe pomysły wymagają drogich badań oraz testów laboratoryjnych, implementowania tworzyw najlepszej jakości – stąd znaczna cena artykułów LED. Cenę artykułów LED (wejdź: kształtują również producent i reżim produkcyjny. Przykładem jest koszt diod dających najwięcej światła – są najdroższe, ponieważ mało przedsiębiorstw opanowało technologię ich wytwarzania.

Masz zamiar zwiększyć swoją wiedzę i przejrzeć nowe posty na ów temat? To rewelacyjnie – najedź więc na hiperłącze do źródła i przejdź do interesującej witryny.

W przyszłości, gdy inne firmy nauczą się je produkować – ceny spadną.

Przykład zastosowania taśm Tramo LED

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light

Eksperci rynkowi również są dobrej myśli. Prognozują, że cena innowacyjnych produktów LED, będzie malała razem z wielkością ich sprzedaży. Testy wydają się potwierdzać trend spadkowy. W październiku zeszłego roku cena LEDowego zamiennika żarówki 60W spadła o następne 10%, zarazem coraz bardziej zbliżając się do oczekiwań klienta. Za trend spadkowy w dużej mierze odpowiedzialna jest firma Philips i jej strategia cięcia cen.

Z drugiej strony, obserwuje się tzw. rynkową akceptację innowacyjnych lamp LED ( więcej: zapoznaj się). Konsumenci coraz liczniej zauważają, że produkty LED są energooszczędne i estetyczne, dlatego można spodziewać się, że już niedługo wyprą one inne typy.

Więcej o trendach w branży możesz znaleźć na naszym portalu branżowym