Jak wybrać idealną domenę internetową?

Jednym z najważniejszych czynników danej marki, poza jej nazwą czy symbolu, jest strona internetowa. Na dzień dzisiejszy bez strony w sieci zaistnienie na rynku jest praktycznie niemożliwe. Z decyzji o zrobieniu witryny WWW wynika konieczność wyboru domeny. Domena internetowa jest tym, co internauci wpisują w pasek, by trafić do określonej witryny.

Adres www to podstawa na naszej stronie

Źródło: searchmarketingpost.com

Wbrew pozorom wybór idealnej domeny wiąże się z różnymi trudnościami i wymaga namysłu. Im trafniejsza bowiem domena, tym więcej klientów można będzie uzyskać w przyszłości.

Jakie są możliwości

W domenie internetowej można umieścić parę elementów. Mogą to być głównie litery, bez różnicowania na małe i wielkie, jak również bez znaków diakrytycznych. Osobne części domeny separuje się za pomocą kropki. Możliwe jest używanie liczb oraz myślników. Kolejną częścią będzie rozszerzenie. Może być ono charakterystyczne dla danego kraju, w przypadku Polski jest to , lub oddające charakter konkretnej instytucji. Wykorzystanie odpowiedniego rozszerzenia jest równie znaczący jak wybór nazwy serwisu, ponieważ faktem jest, że przeciętny użytkownik Internetu w Polsce, nie znając w całości konkretnego adresu, użyje automatycznie końcówki alboCzego unikać

Jest parę elementów, których nie powinno się stosować przy ustalaniu domeny internetowej. Jednym z nich będzie wykorzystanie długiej nazwy. Im dłuższa bowiem, tym trudniejsza do zapamiętania przez potencjalnych odwiedzających. Z drugiej strony tworzenie krótkich akronimów od nazwy firmy czyni domenę za bardzo enigmatyczną.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany artykuł, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.inito.pl/uslugi-ksiegowe/) też zawiera równie istotne informacje – nie zwlekaj, tylko zobacz go.

Inną rzeczą, której warto się wystrzegać, są cyfry. Pomimo że taka opcja jest dostępna, korzystanie z niej jest niepolecane, zwłaszcza na początku domeny. Utrudnia to bowiem wypowiadanie nazwy strony na głos, przez co może przysporzyć problemów w podawaniu jej, na przykład przez telefon.

Tak samo rzecz ma się z kreskami. Przeciętny internauta nie pamięta kresek w adresach internetowych.

Gdy dowiadujesz się o zawierającej fascynującą Cię treść nowej witrynie, to najpierw zweryfikuj info (https://www.wsiz.wroc.pl/) odnośnie źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Idealnym przykładem jest niezwykle popularna przed laty strona „Nasza Klasa”, której domena, pisana z kreską, sprawiała użytkownikom wiele kłopotów. Coraz częściej również używa się w adresach przedrostków, jak na przykład „e”. Jest to dozwolone tylko w niektórych, uzasadnionych przypadkach.