Prowadząc swoją działalność gospodarczą powinieneś zwrócić uwagę na prawa autorskie

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób odróżnić wzór użytkowy od przemysłowego. Różnica jest trudna do opisania, ale spróbujemy pokrótce to wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy to przedmiotami, które są chronione prawem, jeżeli oczywiście są nowe, tzn. nie są kopią, czegoś, co już istnieje. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co można dotknąć, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia estetyczne, czyli design. Żeby lepiej to zrozumieć, weźmy stół, będzie wzorem użytkowym, jeśli na przykład będzie miał sześć nóg i blat jest połączeniem szkła z drewnianymi elementami (oczywiście wszystko zrobione w nowatorski sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, jak będzie wyglądało szkło czy drewno oraz, że nogi będą z różnego typu drewna w różnych odcieniach. Można zgłosić parę odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł mieć zamglone szkło w różnych kolorach. Taka jest najważniejsza różnica pomiędzy tymi dwoma wzorami.

Czy konkurencja w reklamie jest uczciwa

reklama na samochodzie

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś mawiano, że uczciwość jest w cenie. W dzisiejszych czasach często „nieczyste” zagrania są w stanie zrobić więcej niż bycie szczerym. Cóż niewiele osób dziwi dziś nieuczciwa konkurencja w reklamie. Chociaż życie już nie raz pokazało, że i tak prawda będzie miała ostatnie słowo, to ludzie jeszcze żyją złudzeniami w tej kwestii. Polecamy artykuł Lepiej, więc robić wszystko, co z biznesem związane właściwie, bez jakiś nieczystych zagrań nawet, a może i szczególnie, w reklamie. Ludzie raczej nie przepadają za brakiem profesjonalizmu, a właśnie brak pewności w tym, co się robi objawia się niegodnym zachowaniem. Tak, więc zamiast robić kłopoty konkurencji nieuczciwą reklama, może warto byłoby poświęcić większą ilość czasu do ulepszania standardu własnych produktów? Każdemu wyszłoby to na dobre.Autor

Czym tak w ogóle są prawa autora, czyli twórcy[/autor (polecamy kontynuuj)

reklama

Autor: Gary Denham
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często pomijaną sprawą w dzisiejszych czasach okazują się prawa autorskie. Osoby korzystające z Internetu robią, co im się zamarzy.

Jeżeli chcesz zdobyć pokrewne dane na omawiany temat, to najpierw zerknij tu i przenieś się do serwisu (http://www.stefpolcleaning.pl/oferta/ozonowanie-warszawa/ozonowanie-samochodu/), a odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo nowych wiadomości.

Nie mają żadnych zahamowani, bo pewnie nie do końca zdają sobie nawet sprawę, że bardzo często łamią prawa autorskie. Co to są prawa autorskie? Otóż są to ogólne prawa, jakie posiada osoba będąca autorem konkretnego wytworu: mogą to być jakieś słowa, zdjęcia, wygląd jakiegoś produktu, czyli wszystko to, o czym powinien decydować tylko i wyłącznie autor. Tak, więc jeśli cytujemy czyjeś słowa nie zapominajmy, że istnieje coś takiego jak cudzysłów. Warto również podawać źródła nie swoich fotografii.
Czytaj też