O czym należy pamiętać wyruszając w góry?

W górach okoliczności atmosferyczne mogą zmieniać się z godziny na godzinę i to diametralnie. Wyruszając na wycieczkę w czasie pięknej aury, pełnej słońca oraz błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, że powracając pogoda będzie taka sama.

Bardzo możliwe, że może nas zaskoczyć burza z obfitym deszczem i porywistym wiatrem.
Tu czas na bardzo znaczącą uwagę: jeżeli wychodzimy w góry w miejscu naszego zakwaterowania zostawmy informację o naszej przewidywanej trasie oraz o szacunkowej godzinie powrotu. Rzecz jasna nim to zrobimy należy zaznajomić się z planem oraz informatorami turystycznymi, by podać odpowiednią marszrutę. Lepiej nie sugerować się dróżkami w Google Maps oraz tym podobnych serwisach, najdokładniejsze dane zawsze znajdą się w aktualnej mapce turystycznej rejonu.

Napisaliśmy artykuł o podobnej tematyce. Znajduje się on na kolejnej witrynie. Kliknij zatem w poniższy link i dowiedz się szczegółów (https://libeli.pl/etykiety-do-transportu-morskiego/) z tym powiązanych.

Na niej mamy co więcej dane o schroniskach turystycznych na trasie naszej ekskursji, czy też szałasów bądź leśniczówek, w których możemy się schronić w razie nagłego załamania pogody.

W następnej kolejności należy się spakować a także odpowiednio ubrać. Podstawą jest praktyczne obuwie, oczywiście najlepiej zakupić buciki celowo określone na górskie wycieczki które oferuje praktycznie każdy sklep turystyczny, ale mogą też być zwykłe, solidne adidasy. Warto zabrać ze sobą czapkę z daszkiem, żeby uchronić się przed udarem słonecznym, do tego, mimo że teraz mamy lato nie zaszkodzi zapakować szal, rezerwowe skarpety, koszulę, płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapomnijmy o apteczce, latarce, zapalniczce (zapałki mogą zmoknąć), jak też o telefonie komórkowym z w pełni naładowaną bateryjką a także zapisanymi numerami alarmowymi do GOPR.
Oczywiście musimy pomyśleć o prowiancie a także napitkach. Ich ilość zależy od rozciągłości, rodzaju trasy i tego, z kim wychodzimy na wymarsz.

Jeżeli masz ochotę zdobyć podobne dane na ten wątek to odkryj więcej, ponieważ znajdziesz tutaj tylko ciekawe informacje na omawiany temat.

Standardowo weźmy ze sobą kanapki oraz sztućce turystyczne. Możesz dorzucić batoniki energetyczne jak też koniecznie wodę. Naturalnie najlepiej jest w taki sposób ułożyć trasę, byśmy w połowie drogi mieli możność dopełnić zapasy. Dla zainteresowanych:

sztućce turystyczne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz czas na najważniejszą regułę ekskursji górskich. Otóż w góry wychodzimy o brzasku, bowiem aura, jeżeli ma się popsuć, uczyni to najprawdopodobniej po południu.

Kierujmy również uwagę na rodzaj naszej trasy, tak, żeby rodzaj szlaku turystycznego był należycie dostosowany zarówno do naszej kondycji, jak też doświadczeń w górach. Perfekcyjna marszruta powinna brać w rachubę kondycję, wiek, warunki pogodowe a także nadmienione doświadczenie w włóczęgach górskich. Cała oferta: czytaj.