Poznań – niezwykłe miasto, w którym warto zatrzymać się na kilka dni

Jeżdżąc po świecie, odwiedzamy kolejne stolice oraz małe miasteczka, które nas oczarują, przeniosą w czasie bądź pozwolą na chwilę oderwać się od codzienności. Jednocześnie zapominamy jak wiele do zaproponowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie atrakcyjna architektura łączy się z uspokajającą przyrodą.

luksusowy hotel

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim wybierzemy się do stolicy województwa wielkopolskiego warto wcześniej się przygotować, sprawdzić atrakcyjne miejsca, zaplanować szlak oglądania oraz zarezerwować nocleg. Kiedy chodzi o hotele Poznań dysponuje pokaźną bazą, dzięki czemu bez trudności uda się odnaleźć idealny pokój na jedną albo kilka nocy. W zależności od potrzeb turystów można wybrać hotel – polecane w Rowach kormoran-rowy.pl) tradycyjny, jedno- lub kilkugwiazdkowy, a dla ceniących luksus jeden z nowoczesnych hoteli butikowych.

Osoby, które chcą przy okazji zrelaksować się mogą poszukać noclegu, zawierającego dodatkowo zabiegi SPA. Jeśli pragniemy być w środku wydarzeń zabukujmy hotel w okolicy Starego Rynku. Warto pamiętać o wariancie B&B, zwłaszcza jeśli lubicie skonsumować śniadanie chwilę po wstaniu. Zarezerwowanie odpowiedniego noclegu ułatwi nam Internet. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej hasła „hotel Poznań” albo „hotele Poznań” otrzymamy znaczą listę, przy pomocy której zdecydowanie znajdziemy najodpowiedniejszą możliwość – sprawdź . Jak znajdziemy już hotel Poznań razem ze swoimi widokami stoi przed nami otworem. Od czego zatem zacząć zwiedzanie?

Nie powinniśmy pominąć Starego Rynku z kolorowymi, różnorodnymi kamieniczkami. Znajdziemy tam nie tylko urokliwą architekturę, ale też wspaniały renesansowy Ratusz, na którym codziennie o 12 w południe zobaczymy słynne, poznańskie koziołki. Klimat Rynku nie tylko służy spacerom, ale również zjedzeniu obiadu w jednej z wielu znajdujących się tam restauracji, a wieczorem spędzeniu miłego czasu przy pozytywnej muzyce.

łóżka hotelowe

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Najstarszy zabytek Poznania, czyli katedra na Ostrowie Tumskim z pewnością nie zawiedzie zwolenników świątyń. Równie jak Fara, w której odbywają się niezwykłe koncerty organowe. W stolicy wielkopolski znajdziemy również Zamek Królewski i Zamek Cesarski – piękne budynki, które górują nad okalającą je nowoczesną architekturą. Do odpoczynku zachęcają zaś Park Botaniczny, ZOO, Palmiarnia i Malta – wyjątkowy teren rekreacyjny z jeziorem.