Teraz należy inwestować we własny rozwój

Obecnie łatwo rozpłynąć się w morzu szarości. Bardzo trudno jest się wyróżnić. Ci, co nawet chcą tego dokonać trafiają na beton. Zapisują się do różnych reality show lub talent show i obnażają się przed całą Polską. Robią to, ponieważ chcą być znani i coś zdobyć, to w porządku, nie ma co tego krytykować, co z tego, bo są jedynie marionetkami w rękach wytrawnych graczy – fachowców z branży medialnej. Zakończy się sezon talent show, pojawią się następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.

To oczywiście problem w każdej sferze życia. Wiedzą o tym ludzie, jacy byli na szczycie, a obecnie są zmuszeni schylać się bardzo nisko, żeby podnieść coś z podłogi. Nie da się zawsze być na samym szczycie, sława trwa zazwyczaj przysłowiowe pięć minut. To nie oznacza jednakowoż, iż powinniśmy w ogóle zrezygnować z wszelkich prób.
Zgodnie z dewizą: żyć szybko, umierać młodo, czasami korzystniej przeżyć błyskawiczne, aczkolwiek niezwykłe życie niż męczyć się sto lat w cierpieniach. Może to zbyt mocny przykład, ale dowodzi on w jakim sensie można podejść do tego zagadnienia. Podejdź do życia, jak do przygody, która ma po prostu koniec. No okej, ma, ale nie musisz o tym myśleć, zrób więc wszystko, aby żyło Ci się dobrze tu i teraz. Za często spoglądasz w niebo, liczysz na cud?
Niepotrzebnie, bo cuda nie istnieją, wiem, iż zdajesz sobie z tego sprawę, ale jednakowoż po raz kolejny wierzysz, iż jednak, iż kto wie dziś właśnie się poszczęści…Zamiast tych myśli kształć się nieustannie, chcesz się lepiej prezentować, mieć korzystniejsze relacje w kontaktach międzyludzkich zapisuj się na szkolenie interpersonalne ( ciekawa oferta umiejscowiona jest tutaj), chcesz wykształcić w sobie cechy przywódcy, ponieważ to pomoże Ci zrobić karierę w Twojej branży, nie czekaj ani chwili dłużej, skorzystaj ze szkolenia z zakresu przywództwa.

szkolenie

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com

Tych, i wielu innych, pomocnych umiejętności nie nauczysz się siedząc w domu i myśląc lub spoglądając w niebo oczekując na gwiazdkę z nieba. Tylko praca nad własnym charakterem i parcie do przodu (ale nie „na szkło”) sprawi, że będziesz prawdziwym zawodnikiem, a nie gwiazdką na jeden sezon, o jakiej wszyscy szybko zapomną. I jeszcze coś, nie oczekuj drogi na skróty, żeby coś zdobyć potrzebujesz kluczy, wyważenie drzwi może i skuteczne, lecz tylko w filmach.