Firma w Polsce. Czy to na pewno dobry pomysł?

Posiadając własną działalność gospodarczą musimy zmagać się z wieloma trudnościami. Mawia się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, bo nie ma nad sobą szefa, ale… Posiada za to innych szefów, a jest ich bardzo dużo, tak więc musi się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urzędnicy, bo o nich mowa, to koszmar każdego z przedsiębiorców, zwłaszcza w naszym kraju. Nie mówię, iż są kraje, gdzie jest korzystniej, bo wiem, że są również państwa, w jakich jest mniej korzystnie. Niemniej, jako członek Unii Europejskiej i kraj, jaki dość szybko się rozwija, powinniśmy mieć trochę bardziej nowoczesne podejście do ludzi posiadających własne działalności gospodarcze.

No bo przecież prywatne przedsiębiorstwa to same profity dla rozwoju gospodarczego. Dzięki temu, iż istnieją rynek usług staje się coraz bardziej konkurencyjny, na czym korzystają też konsumenci, dzięki temu zatrudniani są też ludzie, którzy otrzymują wypłatę, tak więc mogą robić zakupy. Jeśli natomiast jest spore bezrobocie to z tymi ludźmi też musimy coś zrobić. Posyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, lecz to my płacimy, jako podatnicy za tą pomoc… Jeśli zaś na rynku jest dużo działalności gospodarczych, które mają pracowników, to problem bezrobocia ulega zminimalizowaniu, ludzie posiadają oszczędności, robią zakupy, co jednocześnie pobudza konsumpcję – kolejną korzyść dla sytuacji gospodarczej. Przykładowo taka działalność gospodarcza, która przeprowadza szkolenia bhp w Warszawie, nie dość, iż obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wszystkich – szkolenia bhp – dowiedz się więcej.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś ma firmę jednosodową, a należy zauważyć, że w naszym kraju występuje sporo takiej formy zatrudnienia to również pozytywnie, gdyż taka osoba zamiast kombinować, robi coś, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) musi płacić podatki, ubezpieczenie i inne opłaty, tak więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas zazwyczaj wszystkich traktuje się jak potencjalnych złodziei, więc nie dość, że opłaty są bardzo wysokie (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to dodatkowo czynione są kontrole skarbowe i inne, które kosztują dużo stresu i nerwów. Wielu ludzi nie daje z tym rady i wyjeżdża za granicę.

Może to się kiedyś odmieni, a może nigdy. Patrząc na podejście do wielu innych sfer, nie warto się łudzić. Panuje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują jedynie Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” w każdym z urzędowych pięter – poznaj informacje na