Oprogramowanie CRM, wsparcie marketingu i obsługi klienta

Podstawą powołania każdego biznesu jest zysk, jednak ścieżki prowadzące do zdobycia planu mają różną postać. Jedną z nich wyznacza CSR, czyli zarządzanie organizacją zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności.

Praca w chmurze

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Pojęcie oznacza zamianę danych w informacje, a następnie wiedzę na temat rynku, działalności oraz kondycji przedsiębiorstwa, konkurencji oraz klientach. Pozyskanie tej wiedzy jest obszarem rywalizacji między firmami, z racji, że dane pozwalają zwiększać konkurencyjność firmy na rynku.

Jeżeli zaprezentowane w tym poście dane są dla Ciebie pasjonujące, to oprócz tego, który publikuje analogiczne materiały.

W interesach czas to pieniądz.

Bezcelowy proces podejmowania decyzji sprawia, iż firma traci szansę na wyeliminowanie konkurencji. Oprogramowanie CRM pozwala znacznie szybciej uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania, uwzględnić działania różnych scenariuszy a w następstwie podjąć strategiczne, dobre decyzje.

Cloud computing

Autor: ecoev
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji faktu, iż internet jest obecnie ogólnodostępny, dobrym rozwiązaniem okazała się możliwość przechowywania danych w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku twardym. CRM w chmurze umożliwia dostęp do danych właściwie z każdego miejsca na ziemi, co usprawnia naszą pracę. Dane (zobacz ochrona danych osobowych) „ulokowane” są na zabezpieczonym serwerze, a szyfrowane połączenie daje poufność otrzymywanych informacji.

Przeanalizujmy, jak dobrze byłoby posiadać kryształową kulę w swoim biurze, która objawi, co przyniesie najbliższy czas zespołowi sprzedaży. Brzmi jak fragment dziecięcej bajki, czyż nie? Ale prognozy nie należą wyłącznie do zakresu działań meteorologów czy wróżek. Menedżerowie mogą pochwalić się takimi samymi możliwościami, kiedy dysponują narzędziem klasy CRM. Naturalnie ma to swoje twarde podłoże w liczbach, szczególnie w postaci raportów, badających wyniki.

Reasumując, powinniśmy wykorzystać oprogramowanie CRM, albowiem dzięki temu przedsiębiorstwo uzyska kontrolę istotnych informacji, umożliwiających pracownikom łatwiej zrozumieć biznes, reagować szybciej i bezpieczniej, a w efekcie końcowym zdobywać lepsze rezultaty biznesowe.