Te informacje są rzeczywiście pomocne, zyskaj dobre rady dla swojego zakładu

Właściciel firmy powinien przyswoić bogatą wiedzę w kwestii prawa oraz podatków, gdyż dzięki temu ma szansę owocnie współpracować z różnorakimi urzędami oraz prawidłowo wywiązać się ze swoich obowiązków odnośnie nich. Opłaca się poznawać najważniejsze pojęcia, jak także zorientować się, jakie kroki podejmować w niektórych sytuacjach, gdyż niesie to firmie wiele korzyści.

dokumenty podatkowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracja vat – czy o niej pamiętasz?

Deklaracja vat okazuje się istotnym dokumentem, do jej składania zobowiązany staje się każdy podatnik, bez względu na to, czy jest to właściciel firmy czy pracownik. Deklaracja vat służy deklarowaniu wysokości podatku, który mamy zapłacić lub możemy mieć do zwrotu . Poszczególne deklaracje oznaczane są różnymi numerami, różnią się pomiędzy sobą także częstotliwością ich składania. Część deklaracji składa się raz na rok, lecz część przedsiębiorców rozlicza się miesięcznie lub kwartalnie. Niezależnie od rodzaju deklaracji zawsze należy pamiętać o terminowym jej przedłożeniu.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów – co to takiego?

Za wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów – tytułowanym czasem skrótem wnt kryje się model rozliczenia, jaki ma miejsce w czasie transakcji kupna między nabywcami polskimi a sprzedawcami pochodzącymi z Unii Europejskiej. Taka sytuacja ma miejsce, kiedy zakupione towary służą nabywcy w jego działalności gospodarczej. Rozliczenie WNT okazuje się ściśle związane z momentem wystawienia faktury przez unijnego kontrahenta, a vat należny od WNT powinien zostać wykazany w deklaracji miesięcznej czy kwartalnej za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy.

dokumenty do zus

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zmieniasz nazwisko? Musisz zawiadomić ZUS!

Sytuacje życiowe owocują czasem zmianami w danych identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej, jak chociażby nazwisko czy adres zamieszkania, czy stan cywilny. W wypadku zmian w wymienionych danych trzeba powiadomić o tym ZUS.

Jeżeli czytasz ten tekst to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony akty notarialne toruń, a odnajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Jeżeli interesuje nas zmiana nazwiska zus zapewnia nam specjalny druk ZUS ZIUA, w którym mamy szansę dokonać korekty nieprawidłowych albo zmieniających się informacji. Taki formularz zostaje przekazany do ZUS-u za pośrednictwem płatnika składek, czyli najczęściej pracodawcy. W witrynie internetowej ZUS-u odnaleźć można dokładne informacje oraz porady, jak krok po kroku wypełnić dany dokument.