Pożyczki na które nie musisz czekać w banku

Dodatkowy lub wyższy rachunek? Nadprogramowy wydatek, wakacyjny wyjazd? Nie zawsze wydatki w danym miesiącu da się przewidzieć. Jeżeli bierzesz pod uwagę pożyczkę ”na dowód bez formalności”, to musisz być świadomy, iż przyniesie ona zamierzone efekty jedynie wtedy, gdy skrupulatnie zapoznasz się z umową i w pełni dostosujesz ją do swych potrzeb i możliwości.

pieniądze

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

kredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) bez zaświadczeń o zarobkach to oferta skierowana do wszystkich osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki. To rozwiązanie nie wiąże się z wypełnianiem zbędnych pism, oraz informacji, czy posiadamy inne zaciągnięte zobowiązania kredytowe.

Pozytywną stroną tego rodzaju pożyczek jest z całą pewnością większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się pracodawca, księgowa czy ktoś, kto mógłby taką wiadomość wykorzystać przeciwko naszej osobie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, musimy jednak przemyśleć indywidualne możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy w stanie przyjąć proponowane warunki? Jeśli jednak mamy pewność, iż brak gotówki to tylko chwilowy dołek, kredyt jest idealnym rozwiązaniem.

dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL

Szybką pożyczkę można otrzymać na parę sposobów. Poza powszechnie stosowanym złożeniem podania o jej przyznanie, niektóre instytucje pozabankowe zapewniają pożyczkę przez sms. Taka forma jest korzystna pod wieloma względami – szybki zastrzyk gotówki docierają do nas niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Idea działania nie jest skomplikowana – aby stać się klientem instytucji wymagane jest wysłanie wiadomości tekstowej pod wskazany numer. Środki znajdą się na koncie, zależnie od tego, w jakim banku prowadzony jest rachunek, od godziny do 24 godzin. W związku z tym już następnego dnia można zrealizować swoje plany.

Mechanizm szybkiej pożyczki opiera się na innych zasadach niż np. pieniądze (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości) poza bankowa, gdzie zobowiązania wobec banku polegają na dłuższym okresie spłaty rat oraz oczekują obok zdolności kredytowej, również właściwego zabezpieczenia spłaty kredytu, jakim jest hipoteka. Po takim zabezpieczeniu kredytodawca ma zapewnienie, że kredytobiorca nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia.