Wakacje w stolicy Tajlandii czyli informacje o tym, co powinno się wiedzieć wybierając się do tego miasta.

Malejące ceny połączeń lotniczych powodują, że dalekie, egzotyczne państwa zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością wśród turystów. Jednym z chętniej wybieranych miejsc na wakacyjne wyjazdy są południowo-azjatyckie kraje, pośród których zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się Tajlandia.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciągu zaledwie kilkunastu lat jest ona jednym z najpopularniejszych krajów na świecie – w każdym sezonie przyjeżdżają do niej dziesiątki milionów turystów stęsknionych wspaniałych plaż, przyrody i licznych przyjemności. Jedną z największych tajlandzkich atrakcji jest wywozem (polecamy odwiedź nas), o jaką tam dba się szczególnie.

Dużą część Tajlandii pokrywają lasy, z pełnym bogactwem ptaków i zwierząt, wspaniałe jest także podwodne życie, tamtejsze plaże zaliczane są do najbardziej uroczych na całym świecie.

Chcesz pogłębić swoją znajomość rzeczy z tego zakresu? Z taką myślą przygotowaliśmy następny post na poniższej witrynie – ciekawa kwestia oczekuje tam na Ciebie.

Tajlandia to również bardzo duża ilość zabytkowych budowli, pochodzących niekiedy sprzed paru tysięcy lat, wiele osób wylatuje tam także dla skosztowania życia nocnego wielu miejscowości, wśród których mocno wyróżnia się stolica tego kraju, to znaczy Bangkok.

Stolica tego pięknego kraju oferuje bardzo dużo dla turystów, choć większości z nich wakacje Bangkok będą się kojarzyć z nocnym życiem, z którego to miasto słynie. Ruch w centrum w zasadzie nigdy nie zamiera, przez całą dobę ulice, place i nocne kluby są pełne mieszkańców oraz turystów.

Bangkok jest miastem kontrastów – z jednej strony są nowoczesne dzielnice ze szklanymi wieżowcami, a z drugiej ulice, na jakich czas zatrzymał się przed kilkudziesięciu laty, niestety też w wymiarze ubóstwa, bo wiele osób żyje tam po prostu bardzo biednie.

Bangkok to miasto pełne tajemnic, poza popularnymi turystycznie atrakcjami zaoferować może również dużo innych ciekawostek, o których trzeba się jednak w jakiś sposób dowiedzieć, żeby do nich trafić. Dla wielu osób wczasy Bangkok to pierwsze spotkanie z kulturą Azji, a żadne inne miasto na świecie nie potrafi w pigułce zaprezentować całej jej specyfiki, w praktyce właśnie w Bangkoku można znaleźć w zasadzie wszystko, czego oczekuje się po wizycie w Azji.