Co jest koniecznym wyposażeniem harcerza? Jakich rzeczy potrzebuje dziecko?

Każda mama dziecka chcącego należeć do harcerstwa na pewno zastanawia się jakich rzeczy będzie potrzebowało dziecko zapisane do takiego zgrupowania. Jakie jest wyposażenie harcerzy? Co powinien posiadać harcerz?
[IMG=1311/528230be3e28b___flickr_4770585322

Każda mama dziecka chcącego należeć do harcerstwa z pewnością zastanawia się czego będzie potrzebować dziecko należące do tej organizacji. Z czego składa się wyposażenie harcerzy? Co powinien ze sobą mieć?
pas harcerski

Przede wszystkim mundur. Od tego z pewnością musimy zacząć. Na pełne umundurowanie składają się się bluza jak również spodnie ZHP. oprócz tego należy mieć pas harcerski. Na pewno konieczna będzie czapka rogatywka z wpiętą srebrną lilijką. Oznaczenie funkcji wskazuje sznur funkcyjny zawieszony przy mundurze. Częścią takiego ubioru jest również chusta, jaka posiada odpowiedni dla danego szczepu kolor. Rzeczą charakterystyczną dla tego stroju są także getry w kolorze czarnym z dwoma białymi paskami. Ponadto, harcerz musi posiadać wygodne obuwie, a do tego musi być ono czarne. Trzeba posiadać również do tego krzyż harcerski. Do tego nie powinno zabraknąć odpowiednich plakietek, które harcerz otrzymuje i nabywa podczas takiej przygody w organizacji harcerskiej. Najnowszy sklep: .

Harcerstwo najczęściej jest kojarzone z wyjazdami. Dlatego też konieczny będzie plecak. Jednak mniejszy na biwak oraz drugi o większej objętości na dłuższy obóz harcerski. Na tego typu wyjazdach przydatna będzie finka harcerska, menażka oraz tak zwany niezbędnik, który jest połączeniem widelca, łyżki i noża. Do przenoszenia wody przyda się manierka. Nie można zapominać o śpiworach, jakie przydadzą się do spania. Każdemu harcerzowi po złożeniu przyrzeczenia harcerskiego wręczana jest książeczka harcerska. Czytaj więcej: książeczka harcerska.

.

Czy zszokował Cię opublikowany tutaj tekst? Żeby zgłębić temat kliknij tutaj i poznaj więcej szczegółów (horyzont.net.pl/atrakcje-wroclawia/) – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

To taka legitymacja dla członka ZHP. Trochę wyposażenia się nazbierało, jednak nie wszystko trzeba mieć od razy. Po pewnym czasie na pewno uda się zebrać całość.