Firmowy rachunek z różnym oprocentowaniem i z interesującymi kwotami za obsługę konta

W dzisiejszych czasach karta płatnicze są najczęściej wybieranym przez nas środkiem w momnecie, gdy przychodzi do wyjęcia pieniędzy z portfela. Jak to się mawia do wygody człowiek łatwo się przyzwyczaja, więc szybko przyzwyczailiśmy się do tego kawałka plastiku. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w wielu momentach naszej codzienności i wielu z nas bez karty płatniczej nie byłoby w stanie normalnie funkcjonować.

bank

Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat temu, w wielu sklepach nie było terminali obsługujących kart płatnicze i nikogo to nie dziwiło, ale dziś robimy wielkie oczy i często wychodzimy bez zakupów, bo w portfelu pustki, a karta nie jest przyjmowana. Ostatnimi czasy wszystkie karty pozwalają płacić zbliżeniowo nie musimy za każdym razem wystukiwać kodu pin wystarczy, że przyłożymy kartę i magia techniki sprawia, że pieniążki przechodzą z naszego konta na konto danego sklepu. Ostatnio ciekawą opcją jest karta – , która wyświetla kwotę jaka znajduje się obecnie na naszym koncie. To pewne novum na naszym rynku, ale skoro najpierw przyzwyczailiśmy się do płacenia kartą, to i do tego udogodnienia szybko przywykniemy.

Kiedy zakładamy firmę musimy od razu się zastanowić, w którym banku założymy dla niej konto. Banki oferują nam rachunek dla firm – z różnym oprocentowaniem i z ciekawymi stawkami za prowadzenie rachunku i inne konieczne opłaty. Tak, więc zanim utworzymy rachunek dowiedzmy się, w którym banku będzie to dla naszej firmy najkorzystniejsze. Na polskim rynku są też banki, które w swojej ofercie mają produkty jedynie dla firm, może to właśnie w tego typu banku powinniśmy założyć nasz rachunek?

bank

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście ile firm tyle pomysłów na to gdzie założyć rachunek dla swojej firmy. Jeśli nie mamy pewności dobrze udać się do placówki banku, a gdy nie chce nam się wychodzić, lub nie mamy na to czasu spróbujmy skorzystać z internetowej porady (zobacz rejestracja firmy odpady) pracownika banku (niektóre banki dysponują taką opcją). Dodatkowo można zapytać kogo, kto ma firmę, gdzie założył rachunek i czy jest zadowolony z usług konkretnego banku. Dobrze też wiedzieć, że jeżeli stajemy się częścią jakiejś większej korporacji, to na pewno odgórnie dowiemy się z usług, którego banku mamy korzystać.