Wyprawa w góry – co ze sobą zabrać, aby być przygotowanym na wszystko?

Wakacje tuż tuż, warto więc wziąć się za planowanie urlopu. Korzystnie jest przygotować wszelkie etapy naszego wypoczynku wcześniej, aby podczas relaksu, nie przeszkadzały nam nawet najmniejsze problemy.
Takie przygotowania zaczynamy oczywiście od wybrania miejsca, w które pragniemy pojechać.

wyobrażenie - bieganie

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Częstym pytaniem wśród wczasowiczów jest to gdzie się udać – w góry bądź też nad morze. Zapewne dla miłośników słońca, piaszczystych plaży strzałem w dziesiątkę, będą rajskie wczasy nad morzem, jednakże istnieją także Ci, którzy uwielbiają góry i nie widzą oni wypoczynku bez chodzenia po nich. Decydując się na taki aktywny urlop, trzeba pamiętać, iż musimy być wyposażeni w rzeczy, które nie tylko zatroszczą się o nasz komfort, ale także o bezpieczeństwo.
Jeżeli jest to nasza pierwsza tego typu wyprawa, warto sprawdzić co musimy zabrać ze sobą wybierając się w góry. W sieci istniejewiele stron, na których znajdziemy listy przedmiotów, które trzeba posiadać przy sobie zwiedzając góry. Głównie należy mieć wytrzymały plecak, do którego schowamy niezbędne nam rzeczy. Tego typu plecak (zobacz plecaki trekingowe) musi być komfortowy, dość lekki i pojemny, by był w stanie pomieścić potrzebne nam rzeczy. Następną istotną rzeczą jest termos, szczególnie wtedy gdy planujemy wybrać się w góry późną jesienią lub zimą, wówczas taki dodatek może okazać się niezbędny, bowiem nic tak nie ogrzewa organizmu jak gorąca herbata.

Kolejną niezwykle istotną rzeczą, jaką ze sobą weźmiemy, a dokładniej na siebie założymy, jest kurtka – musi ona być bardzo wytrzymała, aby ochraniać nas zarówno przed ziemnem jak i wilgocią. Istotne, by mieć na uwadze,że pogoda zmienia się w górach dość szybko i gorące słońce może w szybkim czasie zmienić się w deszcz. Pamiętajmy również o apteczce, która podczas takiej podroży na pewno się przyda – ->camp.
zabawy

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli podstawowe elementy mamy już zapakowane, trzeba zastanowić się nad tym, co muszą mieć Ci, którzy zamierzają się wspinać, przecież przy takiej formie aktywności sportowej, sprzęt posiada wielkie znaczenie i tu nie zaleca się oszczędzać, bowiem mowa o naszym bezpieczeństwie. Taki sprzęt kupimy w sklepie górskim, jeśli nie mamy pojęcia gdzie zlokalizowany jest taki sklep w naszej okolicy, wystarczy wyszukać w Internecie frazę sklep (sprawdź sklep wspinaczkowy w Krakowie) górski, a na pewno ukażą się nam sklepy wraz z lokalizacjami – .

Do jednych z lepszych marek specjalizujących się w produkcji sprzętu przeznaczonego do wspinaczek, jest marka Camp, której artykuły są niezwykle wysokiej jakości, a jej duża oferta obecna jest w każdym sklepie górskim, więc jeśli planujemy wycieczkę w góry, nie zwlekajmy i czym prędzej dowiedzmy się co nabyć, by poprawnie skompletować potrzebny nam sprzęt.