W dzisiejszych niepewnych czasach każdy powinien posiadać jakiekolwiek oszczędności

W dzisiejszych niepewnych czasach każdy powinien mieć jakieś oszczędności inaczej nie damy rady zasnąć spokojnie. Chociaż nasz kraj nie jest już pod zaborami, to czasem słuchając TV możemy zacząć się zastanawiać, czy aby na pewno u nas wszystko jest w porządku i czy nie dojdzie na przykład od takiej sytuacji jaka miała miejsce w Grecji.

bank

Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego powinniśmy założyć konto oszczędnościowe – , i w myśl starego przysłowia uważać i „lepiej dmuchać na zimne”. Zresztą nie chodzi tu tylko o daleką przyszłość. Nie raz, nie dwa znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej, a to zalaliśmy sąsiada wodą z pralki, która zepsuła się akurat, gdy nas nie było w domu i nie udało się uniknąć szybko katastrofy. Czasem zostajemy zwolnieni z pracy wręcz z dnia na dzień w dodatku bez odprawy, w takich chwilach oszczędności stają się naszym wybawieniem.

Dawniej trzymaliśmy nasze oszczędności w skarpecie. Nie mieliśmy zaufania do banków, jednak dziś nie trzeba się martwić. Oczywiście, jeżeli będziemy korzystać z usług sprawdzonych banków. W związku z aferami, które miały miejsce w ostatnich latach ludzie zaczęli przenosić swoje aktywa do domów. Jednak jeżeli nasze pieniądze złożymy w zwykłym banku, a nie jakiejś szemranej „złotej spółce” to na pewno będą tam bezoieczne.

Ta solidna oferta (http://www.reset2.pl/oprogramowanie-dla-firm-transportowych), którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej tematyki, posiada pokrewne informacje na to ciekawe zagadnienie – sprawdź tu.

A zakładając konto oszczędnościowe dobrze jest wybrać bank z którym jesteśmy powiązani zwykłym kontem od dawna.

bank

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, nie zawsze jest różowo i czasem jedyną opcją jest zaciągnięcie długu. Sporo osób bierze tak zwane „chwilówki”, które połykają przy spłacie dwa razy tyle ile otrzymaliśmy. To nie jest dobry pomysł dla nikogo. Dlatego najlepiej jeśli udamy się do banku po kredyt. Oczywiście kredyty w bankach też są oprocentowane, ale stawki są o wiele bardziej sensowne.

Kredyty są różne. Wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcemy dostać, a to czy pieniążki zostaną nam przyznane zależy od wysokości naszych dochodów. Jeśli dochód nie jest duży bank nie udzieli nam bardzo dużej pożyczki.

Poświęć chwilę i sprawdź tu umowa zlecenie stawka godzinowa netto dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie zwlekaj za długo:)

Jednak dostaniemy kredyt, który będzie odpowiedni do naszej sytuacji majątkowej. Co najważniejsze raty będą możliwe do spłacenia i nie będziemy musieli bać się dodatkowych gwiazdek w umowach jak to bywa przy pożyczkach zaciąganych w firmach „krzak”.