Czym są zielone szkoły w Bieszczadach?

Nadzwyczaj modne ostatnio są tzw. zielone szkoły dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizuje się je na ogół w bardzo urokliwych miejscowościach. Są to popularne kurorty morskie, ośrodki wypoczynkowe w górach, ale też mniej znane, acz równie interesujące miejsca. Dzieci aktywnie odpoczywają na łonie przyrody, w otoczeniu drzew, również nad wodą. Nierzadko wyjazd w ramach zielonych szkół jest jedyną szansą wypoczynku dla ucznia poza jego miejscem zamieszkania.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze zorganizowane zielone szkoły w górach, mogą być wspaniałą pomysłem wypoczynku skojarzonego z edukacją. Plan zajęć jest w większości wypadków bardzo napięty. Dzieciaczki uczą się rozróżniać gatunki drzew, głosy poszczególnych gatunków ptaszków. Uczą się jak dbać o środowisko naturalne, zwiedzają okoliczne zabytki, pływają jeśli jest taka możliwość. Czasami uczą się jazdy konnej.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz opis, to czytaj również hotel aqua sopot następne treści na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Plan jest uzależniony przede wszystkim od tego, gdzie znajduje się wybrany ośrodek . Przykładowo prócz zielonej szkoły w górach możemy wybrać się na kilkudniowy wypoczynek w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, który to zlokalizowany jest na ok. stu sześćdziesięciu hektarowym ogrodów angielskich z dokładnie opisanymi gatunkami roślin.

Czy inne tego typu materiały odnoszące się do omawiany tutaj kwestii byłyby dla Ciebie pomocne? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne omówienie (https://sunlightestate.com/pl/na-sprzedaz/dwupoziomowe-z-ogrodem/).

A okazy zobaczyć tam można z całego nieomal świata – sprawdź o spływach kajakowych! Oprócz tego, lekcje prowadzone są przez pracujących w OKL-u, leśników. Jeżeli natomiast idzie o zielone szkoły w górach, warte polecenia są ośrodki wczasowe w pięknych Bieszczadach. Wszak są to góry dość niskie, jednakże niezmiernie urokliwe połoniny nęcą podróżników o jakiejkolwiek porze roku.

Na młodych turystów czekają tam spływy kajakiem, górskie eskapady, wieczorne harce przy ognisku, eskapady autobusem z pilotem, żeglowanie lub też rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, a nawet „noc przetrwania” w bieszczadzkiej dziczy spędzona w szałasie skleconym przez same dzieci. Ponadto organizowane są różne gry i zabawy, przykładowo: przeciąganie sznura, wspinaczki na ściankach wspinaczkowych, bieg w workach, strzelanie z łuku oraz inne konkurencje. Taki wyjazd dziecka z równolatkami na pewno naucza dzieciaczki niezależności, obrotności oraz kooperacji z rówieśnikami, prócz tego jest świetną formą odpoczynku, to oferta jak imprezy integracyjne w Bieszczadach – użyj tego linku o spływach z Kaylon. Trzeba tylko ażeby rodzice porządnie rozeznali się w ofertach ośrodków wczasowych oferujących aranżowanie odpoczynku w ramach zielonych szkół, po czym wyselekcjonowali najbardziej interesującą (co nie zawżdy znaczy najtańszą).